פורום פורטן ישראל - לילה ראשון עם CPAP
פורום פורטן ישראל
פורום פורטן ישראל
דף הבית | פרופיל | הרשמה | נושאים פעילים | חברים | חיפוש | שאלות ותשובות
שם משתמש:
סיסמא:
שמור סיסמא
 כל הפורומים
 רפואה
 פורום משתמשי מכשירי CPAP
 לילה ראשון עם CPAP
 נושא חדש  נושא נעול
 הדפסה
מחבר נושא קודם נושא נושא הבא  

eyaller
חבר חדש מהשקית

Israel
11 הודעות

נכתב ב - 01/30/2007 :  09:10:36  Show Profile
טוב,

אז אתמול הייתי בפגישה להדרכת שימוש + אספקת CPAP לניסיון ראשון, נציג נחמד של SLP באסותא נתן לי מכשיר מסוג GoodNight 420E ומסכה מסוג Comfort Gel (לא משהוא המסכה - אני מקווה שאחרות יהיו יותר נוחות)

המכשיר עצמו שקט ביותר - ועם הניסיון המוגבל שלי זה הדבר היחיד שאני יכול לאמר עליו.

בערך ב 11 בלילה הלכתי לישון והתעוררתי ב 3 וחצי עם הרגשה שאני נמצא בעיצומה של סופת הוריקן - צג המכשיר הראה 10.5 אט' ס"מ- מים - עמוס(זה הרבה ?) הכיול הראשוני היה ל 5 אט'.

ב3 וחצי כבר לא היו לי אנרגיות להילחם עם אי הנוחות והדליפות - אז המשכתי בלעדי המסיכה.

הבוקר יש לי איזו תחושה מוזרה באוזניים (לא ממש כאב אבל אני מרגיש אותן) גם העיניים יבשות קצת (אולי לא קשור)

זהוא סך הכל - המסע עוד ארוך - צריך להיות אופטימים.

נערך על ידי - עמוס פורת ב 01/30/2007 22:30:07

isabela
חבר חדש מהשקית

Israel
40 הודעות

נכתב ב - 01/30/2007 :  18:54:01  Show Profile
אני חייבת להתוודות שהתגלגלתי מצחוק בסופת הוריקן..אני כל כך מבינה אותך, למרות שהמסע שלי היה מוצלח יותר, מהיר יותר.
אז ככה 4 שעות ללילה ראשון זה בסדר. צריך אולי לכוון מראש ללחץ גבוה יותר.תעזר בסוכן..ובח'ברה כאן הם ממש מקצוענים..אני מהחובבות.
ו..תפוס מחסה בסופה הבאה
למעלה

מנחם
חבר כבר הרבה זמן

592 הודעות

נכתב ב - 01/30/2007 :  19:43:24  Show Profile
זהירות.... בשום אופן לא לכוון שום דבר ֱ

אתה אוחז במכשיר אטומטי החש את מצבך (חסימות) ומכוון עצמו לפתיחתן.

10.5זה וואחאד לחץ, בכל מקרה לא לחץ נמוך וזה מראה שאתה זקוק למכשיר.

במכשיר מתוחכם אתה יכול לדעת בבוקר מה היתה רמת הדליפה הממוצעת. הגבול העליון של הנורמה הוא 0.4 (וזה הרבה) פרושו: 4 ליטר לשעה בממוצע. לכן ראשית בדוק את רמת הדליפה ע"מ שתדע אם את בנורמה. שנית, דליפה יש אם המסיכה לא בגודל המתאים: S/M/L , או שהיא לא מתאימה למבנה הפנים שלך, או שהרצועות לא הדוקות דיין, או שאתה "ילד רע" הגורם לדליפה בעת השינה מבלי משים, זאת ע"י פתיחת פה, או הזזה ידנית של המסיכה.

חשוב לסדר את הצינור שיגיע מלמעלה. ושישאר מספיק ספייר ע"מ שתוכל לנוע במיטה בחופשיות. הצב וו מעל המיטה, באמצעות אזיקון צור לולאה, השחל הלולאה בתוך הצינור ושהלולאה לא תתהדק סביב הצינור והשחל אותה לוו.

דווח מצב ואנו נמשיך לייעץ

בי ובהצלחה !

מנחם

נערך על ידי - מנחם בתאריך 01/30/2007 19:46:13
למעלה

eyaller
חבר חדש מהשקית

Israel
11 הודעות

נכתב ב - 01/30/2007 :  20:21:31  Show Profile
תודה מנחם,

לא נראה לי שהמכשיר הזה
420E GoodNight
יודע להראות את הנתון בצג (מניח שניתן להוריד נתונים למחשב אבל אין לי "האינסטרומנטים" המתאימים) עם מישהו מכיר את המכשיר ויכול לכוון אותי בבקשה.

למעלה

מנחם
חבר כבר הרבה זמן

592 הודעות

נכתב ב - 01/30/2007 :  20:37:00  Show Profile
במסגרת ההתלבטות עליך להחליט עד כמה חשוב לך לדעת כל בוקר בלחיצת כפתור מה מצבך. אני לדוגמה הייתי נטרף אם לא הייתי יודע במיידי איך עבר הלילה.

לי האפשרות לראות בצג וגם לקבל גראף על ציר הזמן היתה קריטית ולכן בחרתי מכשיר בהתאם.

אבל חכה חכה, הנסיון שלי הוא שההחלטה לגבי המכשיר היא כלום לעומת ההחלטה לגבי המסיכה. לי עניין המסיכה היה קשה מאוד. מקווה שלך יהיה פשוט יותר.
למעלה

eyaller
חבר חדש מהשקית

Israel
11 הודעות

נכתב ב - 01/30/2007 :  20:52:31  Show Profile
כן, זה בהחלט נראה כי "האינטראקציה" האקוטית ביותר היא עם המסיכה, לעומת זאת מכשיר אתה רוכש לזמן רב לעומת מסיכה שאני מניח שיש לה תחלופה גבוהה יותר - דרך אגב האם הקופות מציעות השתתפות להחלפת מסיכות מפעם לפעם ? (אני במכבי זהב)

אני מעוניין לנסות את מסיכות הנחירונים - COMFORTLITE2 ו ה סוויפט - הם פשוט ניראות לי "פתוחות" יותר - המסכה הנוכחית גורמת לי לקלסטרופוביה...

לדעתך ניסוי של מסיכה במשרדי החברה יכול ללמד עם היא תהיה נוחה גם בלילה ? או שחייבים לבדוק ללילה ?

נערך על ידי - eyaller בתאריך 01/30/2007 20:54:02
למעלה

מנחם
חבר כבר הרבה זמן

592 הודעות

נכתב ב - 01/30/2007 :  22:00:28  Show Profile
אייל,

ממש... ממש... ממש... לא. מנסיון: נחוץ כשבוע ניסיון במיטה שלך בזמן אמת. אי אפשר לדעת כלום מהלבשת מסיכה בכאילו.

צריך ללחוץ על המשווק לאפשר בדיקה בזמן סביר.

אני השתמשתי באקטיבה ולאחרונה רכשתי את הקונפורט לייט 2. משתמש בה עם הבועה, עם הנחירונים לא הסתדרתי. אני מוצא אותה נעימה יותר, אם כי טרם הצלחתי לצמצם דליפות לערכים הנמוכים מ- 0.3.

כיום אני חווה דליפות בערכים של 0.3-0.4 שהם בתחום הנורמה, אך גבוהים מדי לטעמי.

אני לא הסתדרתי עם הסוויפט שמשכו לי את הנחיריים כלפי מעלה וכאבו, אם כי ידוע לי על רבים שמרוצים ממנה, במיוחד כיום שהיא מגיעה בוורסיה משופרת.

מסיכה זה עניין לטעם אישי ולבדיקה.
למעלה

eyaller
חבר חדש מהשקית

Israel
11 הודעות

נכתב ב - 01/31/2007 :  20:55:11  Show Profile
לילה שני עבר עם ה CPAP - הפעם התעוררתי ב 4.30 (אחרי בערך 5.5 שעות שינה) האמת נראה לי שהסיבה היתה שפשוט השינה "הספיקה לי" דבר שהוא בחזקת מדהים עבורי לאחר לילות של 10 שעות שינה... כשעדיין הייתי קם עייף. הלחץ של המכשיר בשיא הגיע ל 13.5 - נראה לי שאני שובר שיאים...

בכל מקרה קצת off topic - הייתי אצל רופא א.א.ג שהמליץ לי על כריתת שקדים בשיטת COBLATION (הם גדולים מאוד אצלי וכנראה גורמים לסתימות)

האם מישהוא עבר כזה ניתוח ויכול לספר עליו ?
למעלה

מנחם
חבר כבר הרבה זמן

592 הודעות

נכתב ב - 02/01/2007 :  08:52:01  Show Profile
איש יקר,

אתה בהחלט בלחץ גבוה וזה אומר עד כמה אתה זקוק ל- cpap.
ניראה שאתה בכיוון הנכון.

כעת עיצה: נסה למשוך זמן. אתה מתעורר נאמר בשעה: 4.30 לפנות בוקר ורוצה להעיף את המסיכה, נסה למשוך חצי שעה נוספת ואז להורידה.

בהצלחה!
למעלה

עמוס פורת
חבר ותיק

Israel
1629 הודעות

נכתב ב - 02/01/2007 :  10:40:02  Show Profile  Visit עמוס פורת's Homepage
האם אתה פחות עייף במשך היום לאחר שינה עם המסכה?
אפשר לקבל רושם ראשוני על מסכה בבדיקה קלה אבל המדד הנכון הוא שינה עם המסכה בלילה.
אני רכשתי לאחר ניסוי את קומפורט לייט 2 , אבל אני בחרתי בנחירונים. זה נוח, יש רק בעיה עם החיכוך במחבר הצינור העליון בכוון עלרוד וסבסוב .
ניסיתי לטבול בשמן, אבל זה לא הצליח.
אני אנסה לכתוב לחברה.
יש כאן חוות דעת גם על הסוויפט וגם על הקומפורט לייט.
המשך לדווח לנו, גם על התרשמותך מהמכשיר.
עמוס

נערך על ידי - עמוס פורת בתאריך 02/01/2007 10:45:47
למעלה

eyaller
חבר חדש מהשקית

Israel
11 הודעות

נכתב ב - 02/01/2007 :  12:30:26  Show Profile
עמוס,

בקשר לבעיית החיכוך - אתה מתכוון שיש רעש מהכיוון או שפשוט הצינור לא מסתובב ?

לגבי נחירונים - האם זה נכון שנחירונים מתאימים רק למי שזקוק ל CPAP בלחץ נמוך ?

תודה.
למעלה

עמוס פורת
חבר ותיק

Israel
1629 הודעות

נכתב ב - 02/01/2007 :  12:52:49  Show Profile  Visit עמוס פורת's Homepage
לצינור יש שני פרקים שמאפשרים לו סיבוב ב 360 מעלות, האחד בניצב לשני. החיכוך מתנגד לסיבוב הפרק. בעת שאתה הופך צד בשינה, הפרק מפעיל כוח על המסכה ומרים אותה. אסור לדעתי שהפרק יתנגד לתנועת האדם הישן. הוא צריך לאפשר לו תנועה ללא התנגדות. גם מנחם חש בהתנגדות הזו.

בקשר לנחירונים.
לי יש לחץ של בסביבות 10 ס"מ מים. כאשר הנחירונים תקועים בתוך הנחיריים, הם גורמים ללחץ חיובי מפנים האף הגורם לדפנות האף להתרחב (אפקט הבלון), עד להשוואה עם הלחץ החיצוני. זה נותר הרגשת הרחבה או ניפוח. מי שדופן אפו דקה, יש הרגשה של אי נוחות.

לעומת מסכה אפית השומרת באופן קבוע על לחץ (או על לחץ זהה גם מפנים האף וגם מבחוץ.
זה גם תחושה אינדיבידואלית ויש צורך לנסות.

נערך על ידי - עמוס פורת בתאריך 02/01/2007 12:54:39
למעלה
  נושא קודם נושא נושא הבא  
 נושא חדש  נושא נעול
 הדפסה
קפיצה אל:
פורום פורטן ישראל בחזרה למעלה
הדף נוצר ב 0.16 שניות.