פורום פורטן ישראל - לחץ קבוע או אוטומטי?
פורום פורטן ישראל
פורום פורטן ישראל
דף הבית | פרופיל | הרשמה | נושאים פעילים | חברים | חיפוש | שאלות ותשובות
שם משתמש:
סיסמא:
שמור סיסמא
 כל הפורומים
 רפואה
 פורום משתמשי מכשירי CPAP
 לחץ קבוע או אוטומטי?
 נושא חדש  נושא נעול
 הדפסה
מחבר נושא קודם נושא נושא הבא  

אורי35
חבר חדש מהשקית

8 הודעות

נכתב ב - 03/25/2009 :  21:00:30  Show Profile
שלום לכולם,
למיטב הבנתי מבחינת האבולוציה של המכשירים הרי שהאוטומטיים הם הדור המתקדם יותר לעומת מכשירי הלחץ הקבוע. אני גם מניח שהמכשיר האוטומטי תמיד יתאים את עצמו לפרופיל השינה - לא פחות מדיי לחץ ולא יותר מדיי לחץ - כמה שצריך לאורך כל הלילה, כל לילה. נפלא.
אם כך אז למה אני מרגיש שמנסים בכל זאת לבדוק האם לחץ קבוע יכול להתאים לי יותר, אולי אפילו "דחיפה" לכיוון הלחץ הקבוע, כאשר במפורש אומרים שהוא לא יכסה לי את כל הקפיצות שנצפו בניתוח התוצאות משבוע ההתנסות באוטומטי? מה אני מפספס?

adi4567
חבר חדש מהשקית

34 הודעות

נכתב ב - 03/26/2009 :  00:38:56  Show Profile
"מרגיש דחיפה" בדיוק כמוך

מצטרף לשאלתך - ומקווה לתשובה בהקדם
למעלה

הראלה
חבר פחות חדש

164 הודעות

נכתב ב - 03/26/2009 :  04:13:29  Show Profile
שלום,
הסבירו לי בקניה, שאם הלחץ שנקבע הוא פחות מ-8 אין צורך במכשיר אוטומטי כי אין שינוי גדול בלחצים ,שנית המכשיר האוטומטי יקר יותר וזה לכאורה מיותר כשלא משתמשים בלחצים הגבוהים.
בסופו של דבר השתכנעתי לקנות מכשיר עם לחץ קבוע והמדדים ברוך השם טובים, אבל איני בטוחה לגמרי שעשיתי נכון.
לילה טוב,הראלה.
למעלה

אורי35
חבר חדש מהשקית

8 הודעות

נכתב ב - 03/26/2009 :  10:20:20  Show Profile
בהמשך לסוגייה:
למיטב הבנתי - הלחץ למעשה משקף את עוצמת החסימות, כמה כח יש להפעיל כדי לפתוח את החסימה וזה תלוי במבנה הרקמות הרכות שבלילה צונחות וגורמות לחסימת דרכי האויר.
בנוסף, תדירות הפסקות הנשימה משקפת כמה פעמים בשעה בממוצע החסימות הללו מתרחשות.
לאור הנ"ל - אם יש לי כ-35 הפסקות נשימה בממוצע בשעה וממליצים לי לחץ קבוע של 5 שיכסה כ- 80% מהפסקות הנשימה - הרי שעניין הלחץ, גבוה או נמוך, לא אמור להיות רלוונטי, כי עדיין יהיו לי הפסקות נשימה, ירידה ברמת החמצן, סיכון ללב וכו' וכו'.
למה לא פשוט לקבל אוטומטי שיכסה לי את כל ההפסקות, גם אם בעתיד אשמין/ארזה או כל דבר אחר שישנה לי את פרופיל השינה. האוטומטי אמור לכסות את כל המצבים במהלך השינה. ושוב אני שואל למה אני מרגיש שדוחפים אותי לכיוון הלחץ הקבוע?
למעלה

n/a
deleted

1340 הודעות

נכתב ב - 03/26/2009 :  16:58:23  Show Profile
שלום אורי
השאלה קבוע או אוטומטי נשאלת כאן חדשות לבקרים.
לפי התאוריה, הלחץ הקבוע אינו מאפשר לקריסה להתחיל ולהתפתח,
בעוד שהאוטומטי חש בקריסה המתפתחת ומגיב בהעלאת לחץ כדי
להתגבר עליה.

המחיר:
בלחץ קבוע ישנים כל הזמן באותו הלחץ. לחץ מעל 8 עלול להיות לא נוח.

באוטומטי המכשיר מגיב ומעלה את הלחץ במידה הנדרשת כדי לדכא את הקריסה
ובהמשך הוא חוזר לערכים נמוכים יותר.כך נוצר מצב שברוב בזמן יש סיכוי די טוב
לישון עם לחץ נמוך ונוח יותר.

הנך מוזמן לקרוא את:
http://www.portan.co.il/forums/topic.asp?TOPIC_ID=3266&whichpage=1

בברכה

נערך על ידי - n/a בתאריך 03/28/2009 14:41:59
למעלה

הראלה
חבר פחות חדש

164 הודעות

נכתב ב - 03/26/2009 :  17:20:01  Show Profile
לאורי שלום,
זה לא נכון שהמכשיר האוטומטי אינו טוב לאורך זמן , הוא כן טוב לאורך זמן מפני שכאשר המדדים מראים שיש חסימה ,או אז מכוונים את המכשיר ללחץ קבוע יותר גבוה, כלומר המכשיר גדל איתך....או קטן....
לדעתי בכל זאת יש יתרון ללחץ שמונע חסימה מראש ולא מגיב לחסימה כפי שהסביר ברור ויפה מר רובין.
בהצלחה ,הראלה.
למעלה

jzomer
חבר ותיק

Israel
1361 הודעות

נכתב ב - 03/28/2009 :  08:53:32  Show Profile  Visit jzomer's Homepage
אני ממש גאה שהצלחתי לשכנע קצת למרות שזה נגד הזרם הפופוליסטי....
מילת המפתח היא קריסה ולא חסימה (ובטח שלא בקנה הנשימה שהוא קשיח אלא ברקמות הרכות של החיך-מקום אחד , ובלוע-שזה מקום אחר לגמרי).
לחץ האויר הקבוע בטווחים שאנו מדברים עליהם אינו יכול בשום אופן לפתוח חסימה .
הקסם של הסיפפ הוא במניעת קריסה ומאבק בואקום שגורם לנו ברנולי עקב הזרימה.וזה באמת קסם כי בלחץ מאד חלש ובהחלט נסבל-לאחר תקופת הסתגלות שבה לומדים להפעיל שרירים מסוימים בלוע ולומדים מחדש לא לפתוח את הפה ולנשום דרך האף - מצליחים למנוע חסימה שאילולא מנענו אותה לא היינו יכולים לפתוח אותה בלי להתעורר!!!

הניסוח אולי קצת מסובך אבל הסיפור פשוט: רוצים גם לנשום טוב וגם לישון טוב!
והרצונות הללו לפעמים מתנגשים! כדי לנשום טוב הייתי נותן לכולם לחץ 20 ומוותר על כל הבדיקות .ודבר דומה עושים בהרדמה לקראת ניתוח -תוקעים צינור -טובוס- ומנפחים תוך תרופות טישטוש כך שהנשימה בסדר וזה מה שמעניין.
אבל כדי לישון טוב צריך להפחית את האי נוחות ולהגיע להסתגלות.וכאן מתחילים הכשפים של הפסיכולוגיה ונגמרת רפואת האף אוזן גרון!
יש לבצע דהסנסיטיזציה,להעביר שליטה למטופל,להפחיד קצת כדי לעבור תקופה ראשונית,להשאיל מכשיר לתקופה,להעניק למטופל תחושה של בחירה אמיתית ורצון חופשי ולגרום לו להתאהב בטיפול עד כדי קנאות -שיקח אותו לחו"ל למשל וישתמש בו גם עם חברה חדשה בביטחון עצמי.ובפורום זה מתבטאים רבים שמשתמשים והתאהבו וכמו כל מאוהב רוצה שגם אחרים יחושו כמוהו.
כי הסיפפ עובד רק אם משתמשים בו !!

ונחזור לשאלה העתיקה -רגיל או אוטומטי- והתשובה-תלוי!! במה תלוי? בתמהיל בין בעיות הנשימה ובעיות השינה!הצד השני של המורדם מונשם הוא המטופל שהסיפפ מאפשר לו רק לא לנחור ולא להפריע לבת זוגו ולישון עמוק יותר ולישון על הגב כפי שנוח לו בלי להחנק ולקום בכיף בלי יובש בפה ובלי כאב ראש .כאן יש מקום לנסיון של מסכות שונות ומכשירים שונים שההבדל ביניהם לא באמת גדול והתאמה אישית וגם למכשיר אוטומטי והפחתת לחץ בנשיפה וכו......
והעיקר לישון טוב ולא לחשוב יותר מידי על הסיפפ וצרות אחרות.
חג שמח.

יעקב זומר- בדיקות שינה ביתיות
למעלה
  נושא קודם נושא נושא הבא  
 נושא חדש  נושא נעול
 הדפסה
קפיצה אל:
פורום פורטן ישראל בחזרה למעלה
הדף נוצר ב 2.16 שניות.