פורום פורטן ישראל - cpapist מתחיל
פורום פורטן ישראל
פורום פורטן ישראל
דף הבית | פרופיל | הרשמה | נושאים פעילים | חברים | חיפוש | שאלות ותשובות
שם משתמש:
סיסמא:
שמור סיסמא
 כל הפורומים
 רפואה
 פורום משתמשי מכשירי CPAP
 cpapist מתחיל
 נושא חדש  נושא נעול
 הדפסה
מחבר נושא קודם נושא נושא הבא  

didi
חבר חדש מהשקית

3 הודעות

נכתב ב - 10/18/2007 :  15:18:41  Show Profile
אובחנתי בתל השומר עם דום נשימה ברמה בינונית 28 הפסקות נשימה ,
קיבלתי מכשיר חכם לקביעת לחץ העבודה , התוצאות היו שרוב הלילה המכשיר היה על המינימום (4) ורק לקראת היקיצה כעבור 6 שעות עלה ל 8 ,
האחראית מעבדת CPAP קבעה שאני צריך מכשיר רגיל עם לחץ קבוע של 5 וגם נתנה לי מכשיר isleep 20 לבדיקה לשבוע עם לחץ קבוע.
השאלה שלי אם הקביעה שלה מחייבת וקופת החולים (לאומית) תתן לי מכשיר רגיל ולא אוטומאטי ? כמו כן היא העבירה את הפרטים שלי לסוכן שיצור איתי קשר לא נראה לי שאני רוצה את המכשיר שיש לחברה הזו להציע אני רוצה מכשיר שיכול לתת נתונים על מהלך השינה והנשימה בכדי שאני יהיה בשליטה ולא אצטרך "לרוץ" למעבדה כל פעם, בכדי לכוון את המכשיר וגם לשקט הנפשי שהכל בסדר, אני יודע שלאומית עובדת גם עם קלניטיקה שגם קרובה למקום מגורי בחולון, האם כדאי לי ליצור עימם קשר (קלניטיקה) ולקחת גם מהם מכשיר לבדיקה?

מנחם
חבר כבר הרבה זמן

592 הודעות

נכתב ב - 10/18/2007 :  15:51:06  Show Profile
בכללי אתה צודק, אך עצור רגע ...

לחץ כזה נמוך, מרמז על מצב ברמת חומרה נמוכה או בינונית - הלא כן?
הזה מצבך?

אם כן עצור, בדוק אפשרות של סד דנטלי. קרא את השירשור בנושא שחגית הובילה.

כתוב מה דעתך, שמור על קשר, אל תעלם ואנחנו נתמוך, נדריך ונמשיך...

שלחתי לך את מס' הטלפון שלי למייל שלך ביאהו. אתה מוזמן.

בטוב תלין !

נערך על ידי - מנחם בתאריך 10/18/2007 16:55:44
למעלה

didi
חבר חדש מהשקית

3 הודעות

נכתב ב - 10/18/2007 :  16:51:47  Show Profile
האבחנה היא דום נשימה חסימתי ברמה בינונית 28.8 חסימות (לא זוכר בדיוק את המדד האם ממוצע לשעה?) , האם יש קשר בין לחץ החסימה לבין כמות חסימות?
בהחלט יתכן שירידה במשקל תפתור את הבעיה אישתי יודעת תמיד מתי אני עולה במשקל לפי כמות ועצמת הנחירות.. :) אבל בנתים עד שאני מוריד עוד 10 ק"ג אני רוצה להיות בטיפול.
למעלה

מנחם
חבר כבר הרבה זמן

592 הודעות

נכתב ב - 10/18/2007 :  16:55:27  Show Profile
כן ירידה במישקל עוזרת אך מי יורד ...

שמע במצבך, יתכן שסד דנטלי יעזור. בן כמה אתה?

לפני שאתה טוחן שעות עם הסיפאפפפפפפפ , כדאי שתבדוק את עיניין הסד הדנטלי.

אם תחליט שאתה הולך על סיפאפ, נעזור לך. בידינו כל הידע הדרוש לעיניין. בהכירי את עמוס, רובין, עדנה והחברים האחרים, אני אומר לך, לא ננטוש אותך עד שתיסתגל.

נערך על ידי - מנחם בתאריך 10/18/2007 16:56:23
למעלה

didi
חבר חדש מהשקית

3 הודעות

נכתב ב - 10/18/2007 :  17:05:29  Show Profile
בנתים אני יורד במשקל מכל מני סיבות גם בריאותיות .. אמנם בקצב איטי אבל יורד כ קילו לחודש כי שיש עוד זמן לטיפול אני בן 46 לפי התרשמותי מבדיקת המעבדה ותחושתי אני לא מתאים (אין לי פה את המסמך ביד אני אכתוב את כל תוצאות הבדיקה יותר מאוחר )ותחושתי שאני לא מתאים לסד , בכל מקרה אני קובע תור לרופא א.א.ג. שיציץ ב"צנרת" שלי ואולי יוכל לסייע במשהוא(חוץ מנתוחים)
תוצאות בדיקת מעבדת שינה:
61 התעוררויות שמשכם קטן מ 15 שניות 2 התעוררויות ארוכות מ 15 שניות.
73 הפסקות נשימה מלאות מהם 62 חסימתיות 11 מרכזיות 129 הפסקות נשימה חלקיות צפיפות הפרעת נשימה 28.8 ירידה ריווי חמצן מ 93% ל 82% במינימום 66% מהלילה נשמעה נחירה.

נערך על ידי - didi בתאריך 10/18/2007 20:11:55
למעלה

מנחם
חבר כבר הרבה זמן

592 הודעות

נכתב ב - 10/18/2007 :  17:19:56  Show Profile
למה אתה לא מתאים לסד?

אגב, מדובר בפלטה - כמעט כמו של הילדים.

האם בפיך כל השיניים? הם זקוקים לשיניים האחוריות. זה כמעט התנאי היחיד בתנאי שמדובר במצב קל עד בינוני.
למעלה

עמוס פורת
חבר ותיק

Israel
1629 הודעות

נכתב ב - 10/18/2007 :  17:27:45  Show Profile  Visit עמוס פורת's Homepage
אני תומך במה שמנחם הציע.

אי לכך, מקובל שלחץ עד 8 סמ מים אינו דורש מכשיר אוטומטי. אתה יכול לפנות גם לקלינטיקה (רסמד) וגם למדיטכניקה (רספירוניקס). ישנם עוד סוכנים שאתה יכול לפנות אליהם, ראה הודעת הקישורים שתוזז לקדמת הפורום עבורך.

עמוס
למעלה
  נושא קודם נושא נושא הבא  
 נושא חדש  נושא נעול
 הדפסה
קפיצה אל:
פורום פורטן ישראל בחזרה למעלה
הדף נוצר ב 0.15 שניות.