פורום פורטן ישראל - מה עדיף לי? סיפאפ אוטומטי או בלחץ קבוע?
פורום פורטן ישראל
פורום פורטן ישראל
דף הבית | פרופיל | הרשמה | נושאים פעילים | חברים | חיפוש | שאלות ותשובות
שם משתמש:
סיסמא:
שמור סיסמא
 כל הפורומים
 רפואה
 פורום משתמשי מכשירי CPAP
 מה עדיף לי? סיפאפ אוטומטי או בלחץ קבוע?
 נושא חדש  נושא נעול
 הדפסה
דף קודם
מחבר נושא קודם נושא נושא הבא
דף: מתוך 2

איילש
חבר חדש מהשקית

19 הודעות

נכתב ב - 04/08/2008 :  08:17:46  Show Profile
תודה רבה לרובין
אני חושב / מציע להקים מקום בפןרןם להודות / שרשור קבוע שישאר בראש.
המידע כאן לדעתי חיוני וכדאי להשאיר אותו זמין . במידה והיה מתגלגל לדפים האחרים , ספק עם היה נקרא והמידע החשוב הזה (לדעתי היה אובד)

שוב תודה
איילש
למעלה

עמוס פורת
חבר ותיק

Israel
1629 הודעות

נכתב ב - 05/06/2008 :  21:32:40  Show Profile  Visit עמוס פורת's Homepage
איתור המידע אמור להתבצע באמצעות חיפוש. אני לא אומר שזו הדרך הטובה ביותר, אבל זה מה שיש כרגע.
התודות צמודות לאירועים ולכן אפשר למצאם באמצעות הטייה של המילה תודה.
פעם אעשה סטטיסטיקה מי קיבל הכי הרבה תודות...

עמוס פורת
למעלה

עירא
חבר חדש מהשקית

33 הודעות

נכתב ב - 05/20/2008 :  01:18:44  Show Profile
אני חושב שפורום מיועד לדיונים, ואילו מידע קבוע לחיפוש ראוי לאגירה באתר ויקי. אם יש מעוניינים אני יכול להקים לנו אחד.

לגבי מסקנותי האישיות: שלושה חודשים של ניסויים בפרמטרים שונים הביאו אותי למסקנה שבשבילי מקרי דנ"ש ירדו ל0 ממש רק עם מצב קבוע במכשיר של רס-מד. אוטומטי היה פחות טוב(3.5-4) בערך כמו האוטומטי של רספירוניקס והכי פחות מוצלח (וגם הכי פחות נוח) היה עם מצב קבוע ברספירוניקס (6-8, מעבר לסף המומלץ)

בנוסף לפי הסטטיסטיקות של לחץ ממוצע ולחץ פרצנטילה 90% יוצא ברספירוניקס שדרוש לי 10.5-11 ואילו ברס-מד מספיק לחץ 7 (מה שמסביר בלחץ נמוך למה שם קל ונעים לי יותר) וכל הבדיקות וההשוואות עם אותה מסיכה.

אז כמובן שברור שיש הבדלים בין מכשירים שונים, ואין ספק שלכל אחד מאיתנו מבנה שונה לחלל האף, אחוז שומן שונה בגוף, זוויות ותנוחות שינה שונות וגרון רחב או צר יותר. איל ממדטכניקה הציץ עלי במבט מהיר ומיד ניחש במדויק לפי צורת הצוואר ומשקל הגוף שלי איזה לחץ המליץ המכשיר שלו. נסיון של שנים וגם כיוונון לפי כל לקוח זה הסוד להצלחה של ההתאמה. אני מאמין שעם השנים (ואולי גם לפי העונות) גם המספרים האלו ישתנו. אם אתם עובדים במצב אוטומטי אתם כנראה מכוסים בסדר, אבל אם אתם משתמשים בלחץ קבוע ואין לכן סטטיסטיקה של OA במסך המכשיר, פשוט קחו פעם בכמה חודשים את כרטיס הנתונים שלכם למשרד השירות לשליפת הנתונים וניתוחם, ואולי התאמת הפרמטרים של המכשיר למצב שהשתנה. העיקר להיות קשוב לגוף.

הי חבר..... רוצה לקנות אוויר?
http://youtube.com/v/JB7HrUux4b8
למעלה

jzomer
חבר ותיק

Israel
1361 הודעות

נכתב ב - 05/20/2008 :  01:30:39  Show Profile  Visit jzomer's Homepage
עירא-אתה חדש אבל מבין ענין !

יעקב זומר- בדיקות שינה ביתיות
למעלה

n/a
deleted

1340 הודעות

נכתב ב - 05/20/2008 :  16:05:40  Show Profile

שלום עירא
ציטוט ותגובה:

אני חושב שפורום מיועד לדיונים, ואילו מידע קבוע לחיפוש ראוי לאגירה באתר ויקי. אם יש מעוניינים אני יכול להקים לנו אחד.
רעיון טוב.

לגבי מסקנותי האישיות: שלושה חודשים של ניסויים בפרמטרים שונים הביאו אותי למסקנה שבשבילי מקרי דנ"ש ירדו ל0 ממש רק עם מצב קבוע במכשיר של רס-מד. אוטומטי היה פחות טוב(3.5-4) בערך כמו האוטומטי של רספירוניקס והכי פחות מוצלח (וגם הכי פחות נוח) היה עם מצב קבוע ברספירוניקס (6-8, מעבר לסף המומלץ)
בהגדרת דנ"ש,האם אתה מתכוון ל- AI או HI או AHI ??
הפרמטרים המותרים ב RESMED :
AI = עד 1 , HI = עד 4, HAI = עד 5

בניסוי האישי שלי, לא רציתי להתייחס לפרמטר אחד בלבד.
היה חשוב לי יותר לשמור על ממוצע לילי נוח מבלי להתפשר על רמת
הפרמטרים כנ"ל. נכון, אפשר להעלות לחצים ולהגיע לפרמטרים
ברמה 0 אבל המחיר במימד של סבל אישי = גבוה.

בנוסף לפי הסטטיסטיקות של לחץ ממוצע ולחץ פרצנטילה 90% יוצא ברספירוניקס שדרוש לי 10.5-11 ואילו ברס-מד מספיק לחץ 7 (מה שמסביר בלחץ נמוך למה שם קל ונעים לי יותר) וכל הבדיקות וההשוואות עם אותה מסיכה.
למשפט הזה,אני זקוק להסבר נוסף.

אז כמובן שברור שיש הבדלים בין מכשירים שונים, ואין ספק שלכל אחד מאיתנו מבנה שונה לחלל האף, אחוז שומן שונה בגוף, זוויות ותנוחות שינה שונות וגרון רחב או צר יותר. איל ממדטכניקה הציץ עלי במבט מהיר ומיד ניחש במדויק לפי צורת הצוואר ומשקל הגוף שלי איזה לחץ המליץ המכשיר שלו. נסיון של שנים וגם כיוונון לפי כל לקוח זה הסוד להצלחה של ההתאמה. אני מאמין שעם השנים (ואולי גם לפי העונות) גם המספרים האלו ישתנו. אם אתם עובדים במצב אוטומטי אתם כנראה מכוסים בסדר, אבל אם אתם משתמשים בלחץ קבוע ואין לכן סטטיסטיקה של OA במסך המכשיר, פשוט קחו פעם בכמה חודשים את כרטיס הנתונים שלכם למשרד השירות לשליפת הנתונים וניתוחם, ואולי התאמת הפרמטרים של המכשיר למצב שהשתנה. העיקר להיות קשוב לגוף
מסכים עם כל מילה.

בברכה

נערך על ידי - n/a בתאריך 05/21/2008 20:56:49
למעלה

עירא
חבר חדש מהשקית

33 הודעות

נכתב ב - 05/21/2008 :  22:35:34  Show Profile
1. וויקי - אוקי, אני אנסה למצוא לזה זמן בסופ"ש.

2. AI או HI: כשקראתי את הגראפים אצל גרסיאלי על מסך הלאפטופ עוד לא הייתי בטוח מה אני רואה, אני מצטט AHI כי זה היה הפרמטר שד"ר אוקסנברג התייחס כשדיברתי איתו.
אני הבנתי שאם מצב אחד נותן AHI של 4 אבל יותר נוח מאחר של AHI 0, עדיף נוחות על עוד כמה מספרים. יש כאן טווח של חופש בפראמטרים שנותן אפשרות ליופי של נוחות בלילה.

3. המכשיר שאיתו ישנתי בלילה השני בבית לוינשטייו היה רספירוניקס וההמלצה של הבודקים היתה CPAP קבוע בלחץ 11. בניסוי ניסיתי גם רספירוניקס וגם רסמד, ואת שניהם עם מצב קבוע ואוטומטי. לפי שבוע אוטומטי עם רסמד (AHI סביבות 3-4) המספרים הראו שיתאים לי לחץ קבוע 7 (שהניב AHI של פחות מ-1 לאורך השבוע הנוסף!). לעומתו שבוע אוטומטי עם רספירוניקס הניב AHI של 4-5 והמלצה ללחץ קבוע 9.5. כשניסיתי יומיים עם לחץ גבוה שכזה סבלתי מאוד וישנתי גרוע, והHI טיפס ל10. וכשירדתי למצב קבוע לחץ 7 כמו ברסמד, הAHI עדיין נשאר גבוה 7-8. ובקיצור: לי אישית עדיף קבוע ברס-מד או אוטומטי עם A-FLEX ברספירוניקס. המספרים והמצבים משתנים בין אנשים ובין מכשירים, וכך רמת הנוחות.

בינתיים רכשתי לי מכשיר (מסיכה אחליט כשאנסה גם את הסוויפט LT החדשה), ויש לי זמן לנסות בניחותא עוד משחקי פראמטרים בטווח ההגיוני מהתוצאות הקימות (נגיד לחץ קבוע בין 7-10 שוב, הפעם עם מאייד, בלחץ שונה כל יומיים). הגיע הזמן שאתקין את התוכנה אם ככה, ואתחיל ללמוד את משמעות כל המדדים.

הי חבר..... רוצה לקנות אוויר?
http://youtube.com/v/JB7HrUux4b8
למעלה

איילש
חבר חדש מהשקית

19 הודעות

נכתב ב - 05/21/2008 :  23:42:48  Show Profile
נסיונות שבצעתי עם מכשיר S8 AutoSet Spirit II שינה של מספר ימים בלחץ קבוע לעומת שינה של מספר ימים עם מכשיר שמכוון למצב אוטמטי , הובילו אותי למסקנה כי מכשיר אטומטי טוב יותא בכלל מגוון האפשריות.
כך שלאחר ההתלבטיות הרבות , החלטתי כי התועלת במכשיר אוטמטי שווה את הפרש המחיר.

אני ממליץ
איילש
למעלה

n/a
deleted

1340 הודעות

נכתב ב - 05/22/2008 :  16:51:23  Show Profile

שלום עירא.
ציטוט ותגובה:

1. וויקי - אוקי, אני אנסה למצוא לזה זמן בסופ"ש.

2. AI או HI: כשקראתי את הגראפים אצל גרסיאלי על מסך הלאפטופ עוד לא הייתי בטוח מה אני רואה, אני מצטט AHI כי זה היה הפרמטר שד"ר אוקסנברג התייחס כשדיברתי איתו.
אני הבנתי שאם מצב אחד נותן AHI של 4 אבל יותר נוח מאחר של AHI 0, עדיף נוחות על עוד כמה מספרים. יש כאן טווח של חופש בפראמטרים שנותן אפשרות ליופי של נוחות בלילה.
AI+HI=AHI
ב RESMED מומלץ ש AI ישמר על לא יותר מ 1 ו HI לא יעבור את 4
למיטב הבנתי, ככל שתחרוג מעל הרמות הנ"ל, הרי שאתה מתחיל לחמיץ
את הטיפול.

3. המכשיר שאיתו ישנתי בלילה השני בבית לוינשטייו היה רספירוניקס וההמלצה של הבודקים היתה CPAP קבוע בלחץ 11.כניראה שאף אחד מאותם
בודקים טרם התנסה אישית בשינה עם לחץ קבוע 11...
בניסוי ניסיתי גם רספירוניקס וגם רסמד, ואת שניהם עם מצב קבוע ואוטומטי. לפי שבוע אוטומטי עם רסמד (AHI סביבות 3-4) המספרים הראו שיתאים לי לחץ קבוע 7
תוכל להסביר איזה מספרים גרמו לך להגיע למסקנת הלחץ הקבוע 7 ??
סליחה, איך בכלל היגעת ללחץ 7 קבוע אם הומלץ לך לחץ 11 ??
(שהניב AHI של פחות מ-1 לאורך השבוע הנוסף!). לעומתו שבוע אוטומטי עם רספירוניקס הניב AHI של 4-5 והמלצה ללחץ קבוע 9.5. כן, זה כבר דומה
יותר למסקנה שלי שה REMSTAR M של רספירוניקס מבצע טיפול טוב בפרמטרים נורמטיבים ובלחצים נמוכים יותר מאשר ה VANTEGE S8 של רסמד. כאמור, ככל שהלחץ יותר נמוך, כך יותר נוח.
כשניסיתי יומיים עם לחץ גבוה שכזה סבלתי מאוד וישנתי גרוע, והHI טיפס ל10. וכשירדתי למצב קבוע לחץ 7 כמו ברסמד, הAHI עדיין נשאר גבוה 7-8. ובקיצור: לי אישית עדיף קבוע ברס-מד או אוטומטי עם A-FLEX ברספירוניקס. המספרים והמצבים משתנים בין אנשים ובין מכשירים, וכך רמת הנוחות.
סליחה פעם שניה.
מסיבה כלשהי לא הבנתי את הניסוי שלך. יחד עם זאת אני שמח שנוח לך,
שאתה ישן טוב ועירני במשך היום. כי אחרי כל המספרים והערכים,
הרי זהו המבחן הסופי למדד ההצלחה של הסיפאפ.

בינתיים רכשתי לי מכשיר (מסיכה אחליט כשאנסה גם את הסוויפט LT החדשה), ויש לי זמן לנסות בניחותא עוד משחקי פראמטרים בטווח ההגיוני מהתוצאות הקימות (נגיד לחץ קבוע בין 7-10 שוב, הפעם עם מאייד, בלחץ שונה כל יומיים). הגיע הזמן שאתקין את התוכנה אם ככה, ואתחיל ללמוד את משמעות כל המדדים.

בברכה

נערך על ידי - n/a בתאריך 06/05/2008 18:26:01
למעלה
דף: מתוך 2 נושא קודם נושא נושא הבא  
דף קודם
 נושא חדש  נושא נעול
 הדפסה
קפיצה אל:
פורום פורטן ישראל בחזרה למעלה
הדף נוצר ב 0.06 שניות.