פורום פורטן ישראל - קושי בשימוש בשיטת ה CPAP או ?
פורום פורטן ישראל
פורום פורטן ישראל
דף הבית | פרופיל | הרשמה | נושאים פעילים | חברים | חיפוש | שאלות ותשובות
שם משתמש:
סיסמא:
שמור סיסמא
 כל הפורומים
 רפואה
 פורום משתמשי מכשירי CPAP
 קושי בשימוש בשיטת ה CPAP או ?
 נושא חדש  נושא נעול
 הדפסה
הדף הבא
מחבר נושא קודם נושא נושא הבא
דף: מתוך 4

avilavie
חבר חדש מהשקית

28 הודעות

נכתב ב - 05/12/2008 :  11:45:52  Show Profile
שלום רב

מזה כשבועיים אני מנסה להתאים לי מסכה + מכשיר בפעם הראשונה!
לא מצליח להעביר לילה רצוף עם מסיכה כלשהי!
בבוקר תמיד מתעורר בלי המסיכה .
כאשר אני זוכר שהסרתי את המסיכה, אזי זה תמיד כאשר הלחץ היה מכסימלי וגרם לי להרגשת מחנק

רוצה לציין שאני מנסה עכשיו את מכשיר ה AFLEX עם כל סוגי המסכות (נחירונים,אף,אף + פה) לא ברורה לי הבעיה היות והמסכות נוחות לי , אני נרדם בקלות, גם נסיתי מסכת אף + פה כי חשבתי שאולי דרכי הנשימה באף בעיתים אך גם כאן חזרו כל הסימפטומים...

מה לעשות

תודה

אבי

נערך על ידי - avilavie ב 05/12/2008 11:55:25

Eyal
חבר פחות חדש

Israel
445 הודעות

נכתב ב - 05/12/2008 :  14:53:12  Show Profile
לטעמי אם לא מצליחים לאחר שבועיים להגיע לשינה של 4-5 שעות רצופות לפחות עם המכשיר(בהנחה שיש מוטיבציה, השימוש עקבי והמסיכה נוחה) ...מומלץ ייעוץ רפואי עם הגורם המתאים(רופא שמבין בתחום השינה/דנ"ש)
למעלה

avilavie
חבר חדש מהשקית

28 הודעות

נכתב ב - 05/12/2008 :  18:41:06  Show Profile
הי אייל

הבעיה היא לא שאני ישן פחות מ 5 שעות אלא שתמיד בשלב מסוים במשך השינה אני מוריד ספונטנית את המסכה, ז"א אני לא מסיים את שנת הלילה עם המסיכה.

משיחות עם אנשים נאמר לי שאין מניעה לישון רצוף , עד ההתעוררות עם מסיכה
למעלה

jzomer
חבר ותיק

Israel
1361 הודעות

נכתב ב - 05/12/2008 :  20:50:36  Show Profile  Visit jzomer's Homepage
אני נוטה להסכים עם אייל.
בעיה ספציפית ולא כל כך רגילה דורשת התייחסות ספציפית כולל נתוני בריאותך,מצב אף אוזן גרון,חומרת וסוג הדום נשימה,והתאמת המסכה.
במעבדת שינה רצינית יש טכנאי ואפילו לפעמים רופא שיוכל לעזור.
לא בטוח שזה נורא כל כך לישון 5 שעות בלילה עם כמסכה והיתר בלי. שוב- תלוי במצבך הבריאותי .
בברכה

יעקב זומר- בדיקות שינה ביתיות
למעלה

avilavie
חבר חדש מהשקית

28 הודעות

נכתב ב - 05/13/2008 :  01:31:13  Show Profile
אשמח לקבל תשובות לגבי שלוש שאלות טכניות:

1. האם 2 מכשירים שונים יכולים להגיע ללחץ מכסימלי שונה עבורי בהתיחס לממוצע של נניח שבוע שבועיים, לדוגמא S8 יגיע ללחץ מכסימלי של 15 בממוצע שבועי ואילו AFLEX יגיע ללחץ מכסימלי של 12 בממוצע שבועי?
בהנחה שאני באותו מצב נפשי ופיזי בשני התקופות הנ"ל,(עד כמה שזה אפשרי)

2. האם מכשירים אוטומטים נשארים באותו לחץ מכסימלי שהגיעו אליו במשך הלילה, עד לקימה בבוקר? או גם לאחר שהגיעו ללחץ המכסימלי הם מתכווננים, נניח ללחץ נמוך יותר , במידה ומצב השינה המשתנה של המשתמש מאפשר זאת

3. היות ששיטת מכשירי הCPAP גורמת באופן אוטומטי לסגירת הפה לאחר ההירדמות (לפחות אצלי שמתי לב שבלחצים גבוהים מ 7 8 איני יכול לפתוח את הפה), והיות ואני רגיל לנשום בד"כ דרך הפה אז אולי זו הסיבה שאני מגיע במשך השינה למצב של קונפליקט "לא מהאף ולא מהפה" ולכן מתעורר ומסיר את המסכה עקב מחנק? ולכן אם זה נכון אז האם למידה לשינוי הרגלי הנשימה שלי תעזור? והיכן ניתן ללמוד , אם בכלל ?

תודה

אבי

למעלה

Eyal
חבר פחות חדש

Israel
445 הודעות

נכתב ב - 05/13/2008 :  08:58:40  Show Profile
היי אבי

לגבי שאלה מס 1 התשובה היא כן - עקב העובדה שכל מכשיר פועל שונה בעיקר מבחינת האלגוריתם,המדחס והחיישנים.

לגבי שאלה מס 2 אתייחס למכשירי רספירוניקס בהם השאיפה של המכשיר תמיד להוריד את הלחץ ולא להיפך, כלומר - המכשיר דוגם את תעלת הנשימה העליונה ומוודא שאין דנ"ש או נחירה, במידה ואין המכשיר יתחיל להוריד את הלחץ...במילים פשוטות המכשיר האוטומטי תמיד ישאף ללחץ המינימלי שפותר את הדנ"ש והנחירה

לגבי שאלה מס' 3 - היאזר בסבלנות ותיווכח שתופעות אלו ייעלמו בדיוק כפי שפציינטים לאחר חודשיים של שימוש טוענים בפניי שהם כבר לא מרגישים את הלחץ כמו בהתחלה- ואני מבשר להם שהם פשוט התרגלו.

מעבר לשלושת השאלות אני חוזר בשנית שכל מה שנאמר לא ממש רלווונטי במידה ואתה זורק את המסיכה לאחר שעתיים שלוש, צור קשר עם גורם רפואי מתאים לצורך עיון בנתונים וייעוץ

אייל ירימי
0528512426

למעלה

דורון ה
חבר חדש

63 הודעות

נכתב ב - 05/13/2008 :  11:55:55  Show Profile
לדעתי אתה צריך להתיחס לסעיף 3 שלך זה שאתה נושם בדרך כלל דרך הפה , בדרך כלל נושמים דרך האף אלא אם הוא סתום חלקית או בצורה מלאה כדאי לך ללכת לרופא א.א.ג לבדיקה כי ה cpap לא אמור להתגבר על אף סתום,וגם הוא לא גורם לסגירת הפה אוטומאטית ישנם מטופלים שאויר בורח להם מהפה במהלך השינה ומיבש את הפה .
במידה והאף שלך פתוח כל הלילה אז ישנה מסיכת פנים שמכסה גם את האף וגם את הפה ואז אין בריחת אויר מהפה.
הרבה סבלנות ובהצלחה.
למעלה

avilavie
חבר חדש מהשקית

28 הודעות

נכתב ב - 05/13/2008 :  12:49:46  Show Profile
ראשית אני מודה לכל המגיבים ובפרט לאייל על ההענותו המהירה ותשובותיו המקצועיות!

הייתי רוצה לשאול בהמשך לתשובתו של אייל לשאלתי השניה למעלה. האם ע"פ התשובה זה יהייה נכון לרכוש את המכשיר שהגיע ללחץ ממוצע מכסימלי הנמוך ביותר? היות שקל יותר להתמודד עם לחץ נמוך יותר המביא לאותם תוצאות של דנ"ש ונחירה של המכשיר בעל הלחץ הגבוה. כמובן בהנחה שההשוואה בשאר הפרמטרים זהה מבחינתי.

תודה

אבי
למעלה

n/a
deleted

1340 הודעות

נכתב ב - 05/13/2008 :  20:04:02  Show Profile

שלום אבי
נכון, ככל שהלחצים יותר נמוכים, כך קל יותר.
למיטב הבנתי וניסיוני המכשיר/מסיכה שמאפשרים לך את
השינה היותר טובה תוך שמירה על נתוני השינה הטובים,
הם הם המומלצים לרכישה.

בברכה
למעלה

jzomer
חבר ותיק

Israel
1361 הודעות

נכתב ב - 05/14/2008 :  06:57:58  Show Profile  Visit jzomer's Homepage
גם שני לילות עוקבים באותו מכשיר עלולים להפיק נתונים שונים מבחינת לחץ מקסימלי וממוצע.
שים לב לגרפים שאתה מקבל מאותו מכשיר וראה את השונות .
פרט לתופעות לוואי אין הרבה משמעות למדד הלחץ הממוצע בטיפול בדום נשימה.
הפרמטר החשוב הוא איכות השינה -וזה נמדד אובייקטיבית רק במעבדה עם אוקסימטר וגלי מח , לחילופין אפשר להתייחס סובייקטיבית לתחושתך בבוקר ובמשך היום.
נשימת פה היא נשימת חרום ולא נחשבת תקינה.יתכן ויש בעייה מיבנית למשל סנטר קטן או מחיצת אף סטויה וחוסמת, ויתכן שיש בעיה פונקציונלית כמו אלרגיה ונזלת או דלקת כרונית ברירית של האף.טיפולים שונים -כירורגיים ותרופתיים מנסים לעזור אך לא תמיד מצליחים.

להתרגל לנשימת אף עם הסיפפ רצוי בישיבה בכורסא-פחות גודש-ועם מעשיר לחות מחומם היטב-ולנסות לנמנם קלות - אפשר להעזר במרדים הלאומי- הטלביזיה.
מקווה שעזרתי

למעלה

jzomer
חבר ותיק

Israel
1361 הודעות

נכתב ב - 05/14/2008 :  07:05:01  Show Profile  Visit jzomer's Homepage
עוד משהו קטן
אם מכשיר אחד מתכוון למנוע הפסקות נשימה מלאות,מכשיר שני מנסה לצמצם גם הפסקות חלקיות ומכשיר שלישי מספיק מתוחכם להבחין גם בשינויי צורת גל הנשימה שמצביעים על תנגודת במעברי האוויר - ברור שהלחצים הטיפוליים יהיו שונים!!
השאלה שוב היא איזו בעיה אתה רוצה לפתור ואיזה מחיר - בתופעות לוואי -אתה מוכן לשלם! לרוב מקובל לטפל ב90 או 95 אחוז מהבעיות ולא לנסות להעלים את כל הבעיות כיוון שזה ידרוש לחץ גבוה בהרבה והערך המוסף לא יהיה משמעותי.
באנלוגיה- כמה בידוד תשים בחלונות ובקירות חדר השינה כדי לקבל חדר שקט ומתאים לשינה טובה? זכוכית רגילה? זכוכית עבה? זכוכית כפולה ? או אולי לוחות עופרת עבים כמו במרתפי העינויים בוונציה ????

למעלה

Eyal
חבר פחות חדש

Israel
445 הודעות

נכתב ב - 05/14/2008 :  09:35:18  Show Profile
אבי שלום

תשובתי היא כן אך בו זמנית ישנם פרמטרים רבים אחרים שעליך לשקלל לפני רכישת מכשיר.לרבות ניסיון טיפולי בשינה עם מכשיר בלחץ קבוע.
במידה ונגעת לניסיון הטיפולי דרך מעבדת שינה, אני מציע לך לשקול פגישה עם הרופא המומחה ולהתייעץ עימו סביב הנקודה המרכזית שנדמה לי שחלשה אצלך כרגע: מספר שעות שינה נמוך עם מכשיר ה CPAP

אייל
למעלה

avilavie
חבר חדש מהשקית

28 הודעות

נכתב ב - 05/14/2008 :  12:07:53  Show Profile
בוקר טוב!

לילה קשה נוסף עבר על כוחותינו בין הסדינים. הגעתי לכמה תובנות תודות להערותיכם ולכן גם אשמח לספר עליהם:

1.חוזר לבדיקה דרך מרפאת השינה היות וכרגע המכשיר האוטומטי ברשותי מגיע ללחץ מכסימלי כמעט פי 2 ממה שהובחן והומלץ כלחץ המכסימלי במרפאת הCPAP ולכן אנסה להגיע לתוצאות שינה טובות בלחצים נמוכים יותר (ניסוי וטעיה ע"י לחצים קבועים).

2.אפשרות חליפית , אקח לבדיקה מכשיר אוטומטי אחר ואבדוק את התוצאות לגביי, היות שע"פ תגובת זומר , יתכן והסיבה ללחץ הגבוה הנ"ל הוא אפיונים שונים שמכשירים שונים מכווונים כלפיהם, כגון הענות לדנ"ש חלקי ועוד. (בבדיקת השינה הובנו אצלי יותר מ 250 דנ"ש חלקי לשעה)

3. אקבע תור למומחה א.א.ג ע"מ לשלול (מקווה) תופעות פיסיולוגיות שהוזכרו בתגובות.

בהקשר להחלטה 3 עלי לאמר שאני סקפטי ולכן אשמח לקבל את הערותיכם בהקשר
לתופעות לעי"ל בנוסף למה שציינתי בתגובותי הקודמות:

א. נטו אני אחרי מקסימום 7-9 ימי נסיון בלבד.
ב. מתוכם כ 50% לפחות כן ישנתי מעל 4-5 שעות.
ג. שאני מתעורר במשך הלילה עקב המחנק, אני מייד מסתכל בלחץ ותמיד הוא מראה על הלחץ המכסימלי ,קרוב ל20! (קשה להניח שאם היו לי בעיות באף הם לא היו משפיעות קודם להגעה ללחץ כזה)

כמובן שאעדכן כאן לגבי המשך ההתנסיות שלי בדרך לשינה טובה ומסופקת

תודה רבה

אבי

למעלה

עמוס פורת
חבר ותיק

Israel
1629 הודעות

נכתב ב - 05/14/2008 :  13:31:52  Show Profile  Visit עמוס פורת's Homepage
אבי שלום,
המקרה שלך הוא קצת יוצא דופן, לכן למיטב הערכתי אתה צריך להתייעץ עם מומחה לשינה שהוא גם רופא אאג או דומה. רוב רופאי אאג שהיכרתי אינם מתמצאים בתחום השינה.
יכול להיות שכדאי לך להתייעץ עם פרופסור פינקלשטיין המייצג דיעה קצת קיצונית בקשר ל CPAP. הוא בעד סילוק כירורגי של מקור הבעיה. יש לו פורום בקישור:
http://www.doctors.co.il/m/Doctors/a/Forums/xFF/List/xFI/634

עמוס פורת

נערך על ידי - עמוס פורת בתאריך 05/14/2008 13:32:42
למעלה

n/a
deleted

1340 הודעות

נכתב ב - 05/15/2008 :  20:41:21  Show Profile

שלום אבי.
ראשית, אינני רופא וכל שאני כותב מבוסס על ניסיוני האישי כמשתמש בסיפאפ.
חשוב שתבין שפתרון המתאים לאחד, לא בהכרח יתאים למישהו אחר.
אני מודה לך על הפניה האישית

quote:
Originally posted by avilavie

בוקר טוב!

לילה קשה נוסף עבר על כוחותינו בין הסדינים. הגעתי לכמה תובנות תודות להערותיכם ולכן גם אשמח לספר עליהם:

1.חוזר לבדיקה דרך מרפאת השינה היות וכרגע המכשיר האוטומטי ברשותי מגיע ללחץ מכסימלי כמעט פי 2 ממה שהובחן והומלץ כלחץ המכסימלי במרפאת הCPAP ולכן אנסה להגיע לתוצאות שינה טובות בלחצים נמוכים יותר (ניסוי וטעיה ע"י לחצים קבועים).
לא פרטת איזה מכשירים ומסיכות ניסית, אבל בין השורות הבנתי שהשתמשת ב REMSTAR M שהינו מכשיר מצוין והדגם 511 הינו החדיש ביותר.
מכשיר זה מיוצר ע"י RESPIRONICS אמריקה ונציגו הרישמי בישראל הוא חב' מדטכניקה.
אייל ירימי שמשתתף בפורום, הוא מנהל המכירות. יש לו ידע וניסיון רב והוא תמיד שמח לעזור.
יחד עם זאת, מתשובותיו אליך, אני למד שכבר הציע לך לפנות לרופא מומחה
.

2.אפשרות חליפית , אקח לבדיקה מכשיר אוטומטי אחר ואבדוק את התוצאות לגביי, היות שע"פ תגובת זומר , יתכן והסיבה ללחץ הגבוה הנ"ל הוא אפיונים שונים שמכשירים שונים מכווונים כלפיהם, כגון הענות לדנ"ש חלקי ועוד. (בבדיקת השינה הובנו אצלי יותר מ 250 דנ"ש חלקי לשעה)
מכל המכשירים שאני ניסיתי: מצאתי שה REMSTAR M מאפשר לי להשיג את הטיפול הטוב ביותר ובלחצים הנמוכים ביותר ומבלי ליבש לי את הפה.
הוא גם מאד רב גוני מבחינת הביצועים. אפשר להפעילו כאוטומט או כקבוע,
עם/בלי C FLEX ב 3 דרגות, או באוטומט עם/בלי A FLEX גם כן ב 3 דרגות.
מבחינתי, זה המכשיר הטוב ביותר שפגשתי עד כה.
מסיכות: ניסיתי רבות ועד כה האקטיבה של רסמד היתה לי הכי מוצלחת.
בימים אלה אני מנסה את הקומפורט ג'ל שניראית לי גם כן מוצלחת מאד
.

3. אקבע תור למומחה א.א.ג ע"מ לשלול (מקווה) תופעות פיסיולוגיות שהוזכרו בתגובות.
עמוס הזכיר שם של פרופ' ידוע.
אנא זכור ושקול היטב: כי בניגוד לסיפאפ - מהליך ניתוחי, אין דרך חזרה
.

בהקשר להחלטה 3 עלי לאמר שאני סקפטי ולכן אשמח לקבל את הערותיכם בהקשר
לתופעות לעי"ל בנוסף למה שציינתי בתגובותי הקודמות:

א. נטו אני אחרי מקסימום 7-9 ימי נסיון בלבד.
שזה זמן קצר יחסית.
ניסית את העיצה של זומר בקשר להסתגלות בכורסא?
?

ב. מתוכם כ 50% לפחות כן ישנתי מעל 4-5 שעות.
מה שנותן תקווה.

ג. שאני מתעורר במשך הלילה עקב המחנק, אני מייד מסתכל בלחץ ותמיד הוא מראה על הלחץ המכסימלי ,קרוב ל20! (קשה להניח שאם היו לי בעיות באף הם לא היו משפיעות קודם להגעה ללחץ כזה)
תשמע, אולי אתה שרוי בפחד/בפאניקה מפני הסיפאפ??
אולי אתה אוכל ארוחה כבדה בערב??
צריך לבדוק היטב ולרדת לשורש הענין......
לסיכום, זה סיפור מוזר מאד וראוי לבדוק אותו תחת מעקב מקצועי במעבדה רצינית.
היכן ניבדקת??
לאיזו קופ"ח אתה שייך
??

כמובן שאעדכן כאן לגבי המשך ההתנסיות שלי בדרך לשינה טובה ומסופקת

תודה רבה

אבי

בברכה

נערך על ידי - n/a בתאריך 05/16/2008 15:35:35
למעלה

Ornat
חבר פחות חדש

116 הודעות

נכתב ב - 05/15/2008 :  22:07:46  Show Profile
בלי כל קשר לשאלת הלחצים

לי לקח שלשה חדשים להגיע ללילה שלם עם מסכה,
אז צריך להתעקש עם עצמך עד הנחלה.
וגם היום,שנה וחצי אחרי, מתוך 30 לילות , לילה אחד או שניים טמצא עצמי בלעדי המסכה לעת בוקר

ה
למעלה

jzomer
חבר ותיק

Israel
1361 הודעות

נכתב ב - 05/16/2008 :  08:26:55  Show Profile  Visit jzomer's Homepage
כמעט כל מעבדת שינה מכירה ועובדת עם רופאי אאג שאינם כה דרמטיים כמו יהודה פינקלשטיין ומוכנים לסייע בטיפול בסיפפ ולא לפסול אותו על הסף.
יש לזכור שהטיפול בסיפפ - אפילו שהוא לא 100 אחוז מצליח ולא 100 פותר את כל הבעיות- הרי הוא הפיך וניתן לנסותו לפני שמחליטים עליו.
גם התקן דנטלי-אם נתעלם מהצד הכספי - הוא הפיך.
ניתוחים יכולים להועיל אבל אי אפשר להחזיר את הגלגל אחורה ולכן מקובל לעשות כל מה שאפשר למנוע אותם.מה גם שאחרי ניתוח דרמטי בלוע קשה להשתמש בסיפפ ובמסכת אף וחייבים להשתמש במסכת אף-פה גדולה ומסורבלת.
יוצאים מהכלל הם ניתוחי שקדים ואדנואידים בילדים וניתוחי פתיחת אף חסום במבוגרים .
אולי בפורום נחפש רופאי אאג שכן מבינים בנושא?
אני מכיר את דר נתן שלמקוביץ ודר אייל גרינצוויג מתל אביב , דר נעמה יפה מחיפה ,
מי מכיר עוד?

למעלה

avilavie
חבר חדש מהשקית

28 הודעות

נכתב ב - 05/16/2008 :  11:26:57  Show Profile
אני מבין ש מר פינקלשטיין הינו רופא א.א.ג שיש לו ספקות בנחיצות השימוש ב CPAP במקרים מסוימים . בנוסף עמוס הוסיף קישור אליו, מצד שני גם ידוע שיש אנשי מקצוע הקשורים לחברות המשווקות אשר פעילים בפורום ואגב טוב שכך מתרומתם המקצועית לפורום .

סליחה על ההקדמה הנרחבת, אבל שאלתי כמשתמש חדש, לא משוחד לכאן או לכאן, היא למצוא את הפיתרון לבעייתי.
בעקבות המלצות חברים בפורום קבעתי עם פרו"פ פינקלשטיין תור לבירור העיניין.

עקב תגובתו של זומר הייתי רוצה , בנסיבות הנ"ל, לבקש הבהרה הקשרית למילה "דראמטים" ובנוסף אולי להרחיב בפורום הסבר לסוגי הבדיקות הרפואיות הנדרשות ואת ההשלכות לטיפול הנגזר מאותם בדיקות.

מצד שני ברצוני לציין שכאשר חזרתי לרופא ריאות ודרכי נשימה שהפנה אותי , דר רם מור ממכבי, הוא טען שתוצאות הבדיקות החמורות שוללות כל כדאיות לניתוח כלשהו!

מצד שלישי בשיחה טלפונית עם פרו"פ פינקלשטיין הוא טוען שלבדיקות השינה אין שום משמעות לגבי בסיס להחלטה בנוגע לסוג הטיפול (הוא אגב אינו שולל CPAP באופן אוטומטי)

כפי שהבטחתי לעדכן את המשך הטיפול, בנוסף להנ"ל אני מנסה כרגע מכשיר אוטומטי שקבלתי ממעבדת השינה מחברת DEVELISS

אשמח לקבל את הערותיכם לדברים .

תודה וסוף שבוע מוצלח

אבי
למעלה

jzomer
חבר ותיק

Israel
1361 הודעות

נכתב ב - 05/16/2008 :  14:23:49  Show Profile  Visit jzomer's Homepage
כל מי שטוען שלתוצאת בדיקת השינה דהיינו לחומרת התסמונת אין שום משמעות לגבי הטיפול איננו יודע או איננו מתייחס לדעות המקובלות ברפואה היום!
אני לא מאמין שיהודה פינקלשטיין אמר כך במפורש!
בדום נשימה קשה אין הצדקה לניתוח חיך ולוע .
ררמטי במילים אחרות זה נחרץ,ללא היסוס,יודע כל,לא מפקפק ,אלוהים, וכו וכו וכו...
יש GUIDELINES שקובעים בארצות הברית ( מדינה קטנה וזניחה ) אשר אכן לא מחייבים את מעצמתנו האסייתית אבל בכל זאת כדאי לקרא אותם.
הרופאים הקובעים היום ברפואת נשימה בשינה הם רופאי ריאות וברפואת שינה כללית הם נוירולוגים ופסיכיאטרים.
טיפולים כירורגיים הם אופציה אבל-כפי שהסברתי כבר- רק במקרים קלים ולעיתים-כשכלו כל הקיצין-גם בבינוניים.
לרופאי אףאוזן תפקיד חשוב בשמירת האף פתוח והרירית לא גדושה כך שהטיפול יהיה מוצלח.
לעיתים פתיחת האף כשלעצמה מקלה על התסמונת אבל זה נדיר.
תפקידם החשוב והעיקרי של כירורגים ( להבדיל מפנימאים ונוירולוגים) הוא טכני(לא מילה גסה) ולא דיאגנוסטי .
זו דעתי .SORRY .

למעלה

avilavie
חבר חדש מהשקית

28 הודעות

נכתב ב - 05/16/2008 :  15:38:07  Show Profile
זומר , ראשית תודה על ההסבר. שנית, האיש בכל זאת פרופסור לרפאת א.א.ג, למה לפסול?:) שלישית, אם אני לא טועה אתה יועץ מקצועי לאחת החברות, האם תוכל להתיחס למכשיר ה DEVILBISS ?

תודה

אבי
למעלה

avilavie
חבר חדש מהשקית

28 הודעות

נכתב ב - 05/16/2008 :  15:41:51  Show Profile
ורביעית... מה שמופיע למעלה בהקשר של דברי פרו"פ יהודה פינקלשטין הינו ציטוט מדויק!
למעלה
דף: מתוך 4 נושא קודם נושא נושא הבא  
דף הבא
 נושא חדש  נושא נעול
 הדפסה
קפיצה אל:
פורום פורטן ישראל בחזרה למעלה
הדף נוצר ב 0.17 שניות.