פורום פורטן ישראל - קושי בשימוש בשיטת ה CPAP או ?
פורום פורטן ישראל
פורום פורטן ישראל
דף הבית | פרופיל | הרשמה | נושאים פעילים | חברים | חיפוש | שאלות ותשובות
שם משתמש:
סיסמא:
שמור סיסמא
 כל הפורומים
 רפואה
 פורום משתמשי מכשירי CPAP
 קושי בשימוש בשיטת ה CPAP או ?
 נושא חדש  נושא נעול
 הדפסה
דף קודם | הדף הבא
מחבר נושא קודם נושא נושא הבא
דף: מתוך 4

jzomer
חבר ותיק

Israel
1361 הודעות

נכתב ב - 05/16/2008 :  17:26:25  Show Profile  Visit jzomer's Homepage
קח בכתב עם חתימה -שיהיה לתביעה !
ואני גם לא עורך דין

יעקב זומר- בדיקות שינה ביתיות
למעלה

jzomer
חבר ותיק

Israel
1361 הודעות

נכתב ב - 05/16/2008 :  17:29:42  Show Profile  Visit jzomer's Homepage
בדיחה-
יש 4 סוגים של רופאים-
פסיכיאטרים- לא יודעים כלום ולא עושים כלום
כירורגים-לא יודעים כלום -אבל עושים הכל
פנימאים-או נוירולוגים- יודעים הכל אבל לא עושים כלום
פתולוגיים-יודעים הכל ועושים הכל-אבל מאוחר מידי

למעלה

jzomer
חבר ותיק

Israel
1361 הודעות

נכתב ב - 05/16/2008 :  17:41:07  Show Profile  Visit jzomer's Homepage
דהוילביס - מכשיר אמריקאי - חזק ואמין- לא קטן ולא קל במיוחד - שני דגמים אוספים נתונים ודגם אחד לא .עובד עם כל המסכות ובלחץ מ: 3 עד 20 - טווח רחב ונח במיוחד למי שמתקשה להרדם בלחץ 4. עומד להתחלף בדגם קטן ומבטיח.
לחברת אס אל פי שאני יועץ שלה ואחד ממיסדיה יש נסיון רב שנים ויכולת תיקון כיול בדיקה וטיפול במקום ( בלי לשלוח לארהב) כולל חלפים וטכנאי שעבר הכשרה-ארז.
מידי פעם מקבלים עידכון ורסיה של התוכנה ואפשר להעבירה למכשיר.
ניתן לצרף לו אוקסימטר ולקבל במקביל לרישום הלחצים גם את ריווי החמצן וקצב הלב בכל רגע.
סהכ- לא רולס רויס ולא למבורגיני וגם לא פיאט פנדה או יונדאי גטס - אולי שברולט או פורד??????

למעלה

jzomer
חבר ותיק

Israel
1361 הודעות

נכתב ב - 05/16/2008 :  17:49:53  Show Profile  Visit jzomer's Homepage
http://www.sleepeducation.com/Treatment.aspx?id=3

למעלה

פרופסור יהודה פינקלשטין
חבר חדש מהשקית

31 הודעות

נכתב ב - 05/16/2008 :  18:25:06  Show Profile
quote:
Originally posted by עמוס פורת

אבי שלום,
המקרה שלך הוא קצת יוצא דופן, לכן למיטב הערכתי אתה צריך להתייעץ עם מומחה לשינה שהוא גם רופא אאג או דומה. רוב רופאי אאג שהיכרתי אינם מתמצאים בתחום השינה.
יכול להיות שכדאי לך להתייעץ עם פרופסור פינקלשטיין המייצג דיעה קצת קיצונית בקשר ל CPAP. הוא בעד סילוק כירורגי של מקור הבעיה. יש לו פורום בקישור:
http://www.doctors.co.il/m/Doctors/a/Forums/xFF/List/xFI/634

פרופסור יהודה פינקלשטין
למעלה

פרופסור יהודה פינקלשטין
חבר חדש מהשקית

31 הודעות

נכתב ב - 05/16/2008 :  18:39:52  Show Profile
[quote]Originally posted by עמוס פורת

אבי שלום,
המקרה שלך הוא קצת יוצא דופן, לכן למיטב הערכתי אתה צריך להתייעץ עם מומחה לשינה שהוא גם רופא אאג או דומה. רוב רופאי אאג שהיכרתי אינם מתמצאים בתחום השינה.
יכול להיות שכדאי לך להתייעץ עם פרופסור פינקלשטיין המייצג דיעה קצת קיצונית בקשר ל CPAP. הוא בעד סילוק כירורגי של מקור הבעיה. יש לו פורום בקישור:

שלום רב,
מאחר והפורום עמוס בסיפורים עלי שכלל אינם נכונים הרי שאבהיר בזאת שאין לי דבר עקרוני נגד CPAP ואני מפנה את הפציינטים המתאימים להתאמת המכשיר.
ראשית כל על כל משתמשי הפורום להבין שכל מי שיש לו הפרעת נשימה בשינה יש לו בעיה אנטומית ספציפית בדרכי הנשימה העליונות. ברפואה אין מצב שאנשי מעבדה ממליצים על טיפול. בדיקת מעבדה היא תמיד בדיקת עזר לקלינאי, כלומר הרופא המטפל. רק הוא רואה לא רק את המשבצת של הבדיקה אלא את התשבץ כולו ויכול לאבחן ולהציע לפציינט את הטיפול המתאים לו. הבדיקה במעבדת השינה איננה תורמת בד"כ לאבחנה מאחר ואת הנחירה שומעים ואת הפסקות הנשימה רואים וניתן בבית גם למדוד אותם בשעון עצר. אך ניתן להציע טיפול כאשר הגורם לבעיה הוגדר, השלכותיו על הפציינט ונטיותיו לסוג טיפול הובהרו. לא ניתן להציע תיקון לאוטו רק על סמך התיאור שהאוטו מרעיש ונוסע לאט. יש להרים את מכסה המנוע ולבדוק את המכונית. אין הבעיה כלל בתחום רופאת ריאות או נוירולוגיה ודרכי הנשימה העליונות הן בתחומו של רופא אף, אוזן וגרון. אלא שאכן אבחון מנגנוני החסימה בשינה הינו תורה בפני עצמה ורוב רופאי אף אוזן וגרון אינם עוסקים בכך. מי שמגיע אלי מקבל לראשונה מידע מדויק על מנגנון החסימה אצלו והאופציות הטיפוליות המתאימות לו. הפציינט יבחר. לעיתים CPAP הוא הפיתרון המתאים ולעיתים גם אם הפציינט ישן היטב עם CPAP הרי שאין זה הטיפול הנכון. זו תורה וזה מקצוע ואני קיצוני רק בדבר אחד: מי שאיננו יכול לבדוק את הפציינט איננו הרופא שלו ואיננו רשאי מוסרית ומקצועית להציע לו טיפול.לא יתכן שכל עוד הפציינט לא נבדק ע"י מומחה אא"ג העוסק בנושא ישכנעו אותו לרכוש CPAP. לעיתים יש להציע לפציינט טיפול ע"מ שיוכל לישון עם CPAP.
בברכה
פרופ' יהודה פינקלשטין

פרופסור יהודה פינקלשטין
למעלה

פרופסור יהודה פינקלשטין
חבר חדש מהשקית

31 הודעות

נכתב ב - 05/16/2008 :  18:42:37  Show Profile
quote:
Originally posted by עמוס פורת

אבי שלום,

פרופסור יהודה פינקלשטין
למעלה

פרופסור יהודה פינקלשטין
חבר חדש מהשקית

31 הודעות

נכתב ב - 05/16/2008 :  19:04:07  Show Profile
quote:
Originally posted by jzomer

כמעט כל מעבדת שינה מכירה ועובדת עם רופאי אאג שאינם כה דרמטיים כמו יהודה פינקלשטיין ומוכנים לסייע בטיפול בסיפפ ולא לפסול אותו על הסף.
יש לזכור שהטיפול בסיפפ - אפילו שהוא לא 100 אחוז מצליח ולא 100 פותר את כל הבעיות- הרי הוא הפיך וניתן לנסותו לפני שמחליטים עליו.
גם התקן דנטלי-אם נתעלם מהצד הכספי - הוא הפיך.
ניתוחים יכולים להועיל אבל אי אפשר להחזיר את הגלגל אחורה ולכן מקובל לעשות כל מה שאפשר למנוע אותם.מה גם שאחרי ניתוח דרמטי בלוע קשה להשתמש בסיפפ ובמסכת אף וחייבים להשתמש במסכת אף-פה גדולה ומסורבלת.
יוצאים מהכלל הם ניתוחי שקדים ואדנואידים בילדים וניתוחי פתיחת אף חסום במבוגרים .
אולי בפורום נחפש רופאי אאג שכן מבינים בנושא?
אני מכיר את דר נתן שלמקוביץ ודר אייל גרינצוויג מתל אביב , דר נעמה יפה מחיפה ,
מי מכיר עוד?

שלום רב,
לא נעים לאמר אך הדברים שנאמרים כאן בחלקם בלשון המעטה אינם מבוססים ובחלקם יכולים בהחלט להיות בסיס לתביעה משפטית על פגיעה בשם הטוב של בעל מקצוע חופשי. נראה לי מר יעקב זומר שהנך מטפס על עץ גבוה מאד. הבה ונבהיר לקהל הפונים שבהכשרתך הנך פסיכולוג, אינך רופא כלל וודאי שאינך בעל הכשרה פורמלית הדרושה לשם מתן המלצות על טיפול רפואי. זכותך כמובן להרוויח מבדיקות שינה וממכירת סיפאפים וחלקי החילוף שלהם אך גם אינטרס כלכלי לגיטימי לא צריך להסית אותך לתשובות כשלך. לעומת זאת כותב שורות אלו הוא רופא אף, אוזן וגרון העוסק ספציפית במנגנוני ראש-פנים של נשימה,דיבור ובליעה.כמו כן בעל פרסומים מדעיים מוכרים ובעיתונים מדעיים מכובדים העוסקים במנגנונים האחראים להפרעות נשימה בשינה. זאת בניגוד לכמה רופא אף, אוזן וגרון אחרים.מעולם לא פסלתי CPAP על הסף אך אני פוסל מי שאיננו יכול לבדוק את הפציינט ומציע לו טיפול.אם הפציינט מתאים ל-CPAP ו-CPAP מתאים לו הרי מה טוב. זאת לא ניתן לקבוע על סמך בדיקת מבדת השינה.לעיתים הפרעת הנשימה בשינה היא אחד האספקטים לבעיה אנטומית שלה השלכות רבות כולל על הנשימה ביום וה-CPAP איננו אלא טיפול קוסמטי בלבד.להזכירכם שגם גידולים באזור ראש-פנים-צוואר יכולים קודם כל להתבטא בהפרעות נשימה בשינה המטופלות בינתיים ב-CPAP עד שהמצב מתקדם ומחמיר מאד.
עלי לציין שנזהרתי מאד והשתדלתי להיות עדין מאד בהתבטאות שלי כאן כלפי מר יעקב זומר.
בברכה
פרופ' יהודה פינקלשטין

פרופסור יהודה פינקלשטין
למעלה

פרופסור יהודה פינקלשטין
חבר חדש מהשקית

31 הודעות

נכתב ב - 05/16/2008 :  19:30:09  Show Profile
quote:

גם שני לילות עוקבים באותו מכשיר עלולים להפיק נתונים שונים מבחינת לחץ מקסימלי וממוצע.
שים לב לגרפים שאתה מקבל מאותו מכשיר וראה את השונות .
פרט לתופעות לוואי אין הרבה משמעות למדד הלחץ הממוצע בטיפול בדום נשימה.
הפרמטר החשוב הוא איכות השינה -וזה נמדד אובייקטיבית רק במעבדה עם אוקסימטר וגלי מח , לחילופין אפשר להתייחס סובייקטיבית לתחושתך בבוקר ובמשך היום.
נשימת פה היא נשימת חרום ולא נחשבת תקינה.יתכן ויש בעייה מיבנית למשל סנטר קטן או מחיצת אף סטויה וחוסמת, ויתכן שיש בעיה פונקציונלית כמו אלרגיה ונזלת או דלקת כרונית ברירית של האף.טיפולים שונים -כירורגיים ותרופתיים מנסים לעזור אך לא תמיד מצליחים.

להתרגל לנשימת אף עם הסיפפ רצוי בישיבה בכורסא-פחות גודש-ועם מעשיר לחות מחומם היטב-ולנסות לנמנם קלות - אפשר להעזר במרדים הלאומי- הטלביזיה.
מקווה שעזרתי

שלום רב,
אטימות אף או קושי בנשימת אף מהוים בעיה רופאית ממדרגה ראשונה. "סנטר קטן" איננו מונח מקצועי אך בלשון העם הכוונה מבנה לא תקין של הלסת התחתונה ויתכן גם הלשון. בהדמיה ניתן בכל פציינט כזה להגדיר את הליקוי המבנה אך בכל מקרה "סנטר קטן" איננו גורם לקושי בנשימת אף.אלרגיה איננה "בעיה פונקציונלית" ומונח זה משמעותו שונה אך היא יכולה לגרום לבעיה תפקודית.
לעצם הענין, קושי בנשימת אף יכול להיגרם עקב בעיה מבנית גרמית או סחוסית ויכול להיגרם ע"י מחלת ריריות האף והסינוסים. אטימות אף כרונית ניתן לפתור ניתוחית והצלחת הניתוחים באם מתוכננים ומבוצעים נכונה היא לפחות 95%.
בברכה
פרופ' יהודה פינקלשטין

פרופסור יהודה פינקלשטין
למעלה

מנחם
חבר כבר הרבה זמן

592 הודעות

נכתב ב - 05/16/2008 :  19:33:09  Show Profile
לפרופ' פינקלשטיין הניכבד ולשאר משתתפי הפורום,

מהכרותי האישית עם נושא ההמלצה לשימוש ב- cpap, אומר כי ההמלצה לשימוש באה מצד רופא המתמחה בשינה ולא מצד אנשי/ טכנאי מעבדת השינה.

פניתי למעבדת השינה בבית לוינשטיין- בי"ח לגיטימי ומוערך. שם עברתי הליך שכלל ראיון ובדיקה במעבדת שינה. התוצאות ניבחנו ע"י רופא שמומחיותו היא שינה ובעיקבות זה קיבלתי ממנו המלצה לשימוש בסיפאפ, בצד המלצה לפנות גם לרופא א.א.ג להתייעצות נוספת, כשאני אוחז בנתוני מעבדת השינה ובתוצאות היעוץ שקיבלתי שם מרופא.

ניראה לי שזה הליך תקין, הלא כן?

במיקרה ומדובר בפרוטוקול טיפולי לא הולם, ראוי שהוא ילובן בקרב הרופאים הנוגעים בדבר, במוסדות הרפואיים המוסמכים.

אם הנעשה היום לוקה בחסר, או טעון שיפור, חובה על הרופאים להעלות אותו במוסדות המתאימים ולקבוע מסמרות.

נשמח לשמוע את דעתו של פרופ' פינקלשטיין לנאמר על ידי !

נערך על ידי - מנחם בתאריך 05/16/2008 20:11:51
למעלה

פרופסור יהודה פינקלשטין
חבר חדש מהשקית

31 הודעות

נכתב ב - 05/16/2008 :  19:43:22  Show Profile
quote:
Originally posted by avilavie

אני מבין ש מר פינקלשטיין הינו רופא א.א.ג שיש לו ספקות בנחיצות השימוש ב CPAP במקרים מסוימים . בנוסף עמוס הוסיף קישור אליו, מצד שני גם ידוע שיש אנשי מקצוע הקשורים לחברות המשווקות אשר פעילים בפורום ואגב טוב שכך מתרומתם המקצועית לפורום .

סליחה על ההקדמה הנרחבת, אבל שאלתי כמשתמש חדש, לא משוחד לכאן או לכאן, היא למצוא את הפיתרון לבעייתי.
בעקבות המלצות חברים בפורום קבעתי עם פרו"פ פינקלשטיין תור לבירור העיניין.

עקב תגובתו של זומר הייתי רוצה , בנסיבות הנ"ל, לבקש הבהרה הקשרית למילה "דראמטים" ובנוסף אולי להרחיב בפורום הסבר לסוגי הבדיקות הרפואיות הנדרשות ואת ההשלכות לטיפול הנגזר מאותם בדיקות.

מצד שני ברצוני לציין שכאשר חזרתי לרופא ריאות ודרכי נשימה שהפנה אותי , דר רם מור ממכבי, הוא טען שתוצאות הבדיקות החמורות שוללות כל כדאיות לניתוח כלשהו!

מצד שלישי בשיחה טלפונית עם פרו"פ פינקלשטיין הוא טוען שלבדיקות השינה אין שום משמעות לגבי בסיס להחלטה בנוגע לסוג הטיפול (הוא אגב אינו שולל CPAP באופן אוטומטי)

כפי שהבטחתי לעדכן את המשך הטיפול, בנוסף להנ"ל אני מנסה כרגע מכשיר אוטומטי שקבלתי ממעבדת השינה מחברת DEVELISS

אשמח לקבל את הערותיכם לדברים .

תודה וסוף שבוע מוצלח

אבי

שלום רב,
בדיקות השינה מוגבלות ביותר מבחינות רבות.כך למשל יתכן והפציינט יפעיל כוח רב ע"מ לפרוץ את החסימה בדרכי הנשימה ולכן מבחינת נמעבדה יהיה נחרן בלבד או חסום במידה קלה. אך המחיר שהוא משלם ע"מ להיות רק "נחרן" הוא עבודה נשימתית קשה ולחצים שליליים גבוהים בבית החזה. הלחצים הללו והעבודה הנשימתית גורמים לקיטוע של שלבי השינה ולכן עייפות וישנוניות-יתר יומיים. כמו כן גם שכיחות יתר לחץ דם ומחלות לב ואירועים מוחיים גבוהים יותר במקרים אלו. אך מעבדות השינה אינן בודקות את העבודה הנשימתית, אינן בודקות את הלחצים בבית-החזה ואפילו אינן מתחשבות ביקיצות קצרות מ-15 שניות. כך שיתכן ומי שיוגדר מבחינת המעבדה כנחרן או חסום קלות יסבול מבעיה בריאותית משמעותית. לעומת זאת יש מיש שנמצא כסובל מחסימה קשה אך קטעי שנת החלימה הקצרים מספיקים לו הוא עירני ומבחינה גנטית במצב מצויין יכול לחיות היטב ולהאריך ימים ושנים ללא בעיה.
ניתן לדבר עוד רבות על נושא בדיקות השינה. כאמור מדובר בסה"כ בבדיקת עזר לקלינאי ואיננה ערך העומד בפני עצמו. אין ברפואה מצב שבדיקת עזר היא הבסיס לטיפול ואין מצב שמעבדה מטפלת בחולים...
בברכה
פרופ' יהודה פינקלשטין

פרופסור יהודה פינקלשטין
למעלה

פרופסור יהודה פינקלשטין
חבר חדש מהשקית

31 הודעות

נכתב ב - 05/16/2008 :  20:26:27  Show Profile
quote:
Originally posted by מנחם

לפרופ' פינקלשטיין הניכבד ולשאר משתתפי הפורום,

מהכרותי האישית עם נושא ההמלצה לשימוש ב- cpap, אומר כי ההמלצה לשימוש באה מצד רופא המתמחה בשינה ולא מצד אנשי/ טכנאי מעבדת השינה.

פניתי למעבדת השינה בבית לוינשטיין- בי"ח לגיטימי ומוערך. שם עברתי הליך שכלל ראיון ובדיקה במעבדת שינה. התוצאות ניבחנו ע"י רופא שמומחיותו היא שינה ובעיקבות זה קיבלתי ממנו המלצה לשימוש בסיפאפ, בצד המלצה לפנות גם לרופא א.א.ג להתייעצות נוספת, כשאני אוחז בנתוני מעבדת השינה ובתוצאות היעוץ שקיבלתי שם מרופא.

ניראה לי שזה הליך תקין, הלא כן?

במיקרה ומדובר בפרוטוקול טיפולי לא הולם, ראוי שהוא ילובן בקרב הרופאים הנוגעים בדבר, במוסדות הרפואיים המוסמכים.

אם הנעשה היום לוקה בחסר, או טעון שיפור, חובה על הרופאים להעלות אותו במוסדות המתאימים ולקבוע מסמרות.

נשמח לשמוע את דעתו של פרופ' פינקלשטיין לנאמר על ידי !

פרופסור יהודה פינקלשטין
למעלה

פרופסור יהודה פינקלשטין
חבר חדש מהשקית

31 הודעות

נכתב ב - 05/16/2008 :  20:54:38  Show Profile
quote:

כל מי שטוען שלתוצאת בדיקת השינה דהיינו לחומרת התסמונת אין שום משמעות לגבי הטיפול איננו יודע או איננו מתייחס לדעות המקובלות ברפואה היום!
אני לא מאמין שיהודה פינקלשטיין אמר כך במפורש!
בדום נשימה קשה אין הצדקה לניתוח חיך ולוע .
ררמטי במילים אחרות זה נחרץ,ללא היסוס,יודע כל,לא מפקפק ,אלוהים, וכו וכו וכו...
יש GUIDELINES שקובעים בארצות הברית ( מדינה קטנה וזניחה ) אשר אכן לא מחייבים את מעצמתנו האסייתית אבל בכל זאת כדאי לקרא אותם.
הרופאים הקובעים היום ברפואת נשימה בשינה הם רופאי ריאות וברפואת שינה כללית הם נוירולוגים ופסיכיאטרים.
טיפולים כירורגיים הם אופציה אבל-כפי שהסברתי כבר- רק במקרים קלים ולעיתים-כשכלו כל הקיצין-גם בבינוניים.
לרופאי אףאוזן תפקיד חשוב בשמירת האף פתוח והרירית לא גדושה כך שהטיפול יהיה מוצלח.
לעיתים פתיחת האף כשלעצמה מקלה על התסמונת אבל זה נדיר.
תפקידם החשוב והעיקרי של כירורגים ( להבדיל מפנימאים ונוירולוגים) הוא טכני(לא מילה גסה) ולא דיאגנוסטי .
זו דעתי .SORRY .

שלום רב,
ויכוח צריך להיות תמיד ענייני. כלל גדול הוא שכאשר במקום להתייחס עניינית לנושא ואומרים רק שהנה בארה"ב כך וכך סימן שאין טענה עניינית.אין משנה כלל מה עושים היכן ודרך אגב, הרפואה בארה"ב איננה נחשבת מבחינות רבות רפואה טובה והיא ממוסחרת ביותר.
לעצם העניין, מי שסובל מנחירה ודום-נשימה בשינה איננו סובל כלל מבעיה ריאתית. בעייתו היא בדרכי הנשימה העליונות. ורופא ריאות לא יכול כלל לבדוק את דרכי הנשימה העליונות. מדובר במקצוע בפני עצמו המצריך גם ידע בשימוש באמצעי עזר כגון אנדוסקופיה ורנטגן. אז עם כל הכבוד איך רופא רופא ריאות שאיננו יכול כלל לבדוק את הפציינטים הללו ולדעת מה יש להם, איך יכול להציע להם טיפול? האם הם סובלים מאסטמה???
לגבי החומרה, יכול להיות מצב לדוגמא שבו האפיגלוטיס ("מכסה הגרון") נפול וחוסם. במצב זה גם יש צורך בלחצים גבוהים מאד ב-CPAP. באופן פרדוקסלי לחומרה ניתוח קיצור האפיגלוטיס הוא ניתוח בנמשך חצי שעה, אשפוז יום והבעיה נפתרת... במקרים רבים אחרים דוקא דום-נשימה בשינה בדרגת חומרה קשה הינו תוצאה של הפרעה חסימתית הבאה לידי ביטוי גם בערות. פציינטים אלו מוגבלים בפעילות הפיסית גם במשך היום. שינה עם CPAP במקרים אלו פותרת אולי את הבעיה בשינה אך היא קוסמטיקה בלבד עקב המצוקה הנשימתית בערות והשלכותיה על מערכת הלב וכלי הדם. ניתוח גם אם ישפר חלקית את הבעיה בשינה יפתור את הבעיה בערות ויתכן שהשיפור שיושג בשינה יהיה בו די לפציינט גם אם מבחינה מעבדתית עדיין תהיה לו הפרעה חסימתית זו או אחרת. במקרים אחרים הניתוח יועיל למצב בערות ויאפשר שינה עם CPAP בלחצים הרבה יותר נמוכים וכך גם היענות הפציינט לטיפול תהיה טובה יותר.
לסיכום,מדובר בנושא מקצועי הרחוק מאד ממרבית המתיימרים להיות בעלי סמכות בתחום ולהציע טיפול. יש להפריד לחלוטין בין העוסקים בצד המסחרי של הבעיה שהוא צד לגיטימי ובין מי שרופא מומחה בתחום זה, מאבחן ומטפל.
בברכה
פרופ' יהודה פינקלשטין

פרופסור יהודה פינקלשטין
למעלה

jzomer
חבר ותיק

Israel
1361 הודעות

נכתב ב - 05/16/2008 :  20:56:11  Show Profile  Visit jzomer's Homepage
מצטער על הטונים הצורמים שחדרו לדיון.
הויכוח הוא בין רופאי ריאות ופנימאים ובין כירורגים והשאלה היא מי ישלוט בהחלטה הטיפולית.
ראו את הציטוט:
מצד שני ברצוני לציין שכאשר חזרתי לרופא ריאות ודרכי נשימה שהפנה אותי , דר רם מור ממכבי, הוא טען שתוצאות הבדיקות החמורות שוללות כל כדאיות לניתוח כלשהו!

מצד שלישי בשיחה טלפונית עם פרו"פ פינקלשטיין הוא טוען שלבדיקות השינה אין שום משמעות לגבי בסיס להחלטה בנוגע לסוג הטיפול (הוא אגב אינו שולל CPAP באופן אוטומטי)

אגב
לכל המתעניינים- אכן אני הנדסאי אלקטרוניקה ,פסיכולוג וסטטיסטיקאי בהכשרתי בתואר ראשון ,את התואר השני קיבלתי ב1982 בחקר השינה ומאז 1977פעלתי במעבדות שינה שונות כטכנאי ומנהל תיפעול ומנהל מרפאות סיפפ.
זכיתי ב1982 להתקין את הסיפפ הראשון בארץ בטכניון בחיפה ולראות את ההתפתחויות האדירות שחלו בתחום.
הייתי שותף בהרבה מאמרים רפואיים בתחום והשתתפתי בהרבה כנסים מדעיים .
פגשתי אלפי מטופלים אך אף פעם לא טענתי שאני רופא.ההיפך- בכל שאלה רפואית הפניתי לרופאים .לפעמים גם לימדתי את הרופאים את נושא בדיקות השינה והטיפול בסיפפ.
סיפפ הוא תחום קלסי של טיפול משולב - טכני רפואי ופסיכולוגי (בתהליך ההסתגלות) ותמיד מעורב רופא בהחלטות לגבי הפציינטים שמגיעים אלי.
ההמלצות בפורום נובעות מידע אישי שהצטבר ברבות הימים ומדעות אישיות שהתגבשו אצלי כאזרח .
אכן אני מתפרנס בתחום אך אני לא היחיד - גם רופאים לא עובדים בחינם.
אני לא חושב שאני מפנה אנשים לאס אל פי בפורום- תקנו אותי אם טעיתי.

ולסיכום - אין לי כוונה לפגוע באף אחד ,סך הכל הבעתי דעה אישית בלי לזלזל במכונאי טוב ,או במכון בדיקה משוכלל ,או בנהג מעולה שמרגיש את החריקות במכונית לפני שנשבר משהו ,או במהנדס רכב שמכיר את התיאוריות ואפילו לא במוכר מכוניות ישנות שצבר נסיון רב ויכול ללמד כמה מוסכניקים ....
שבת שלום

למעלה

מנחם
חבר כבר הרבה זמן

592 הודעות

נכתב ב - 05/16/2008 :  21:11:14  Show Profile
סליחה. העיניין כאן הוא הרבה יותר מויכוח אקדמי בין רופאים מלומדים משטחים שונים. נא לא לשכוח שאנחנו הפציינטים נימצאים פה במרכז ואם הטיפול בנו איננו נכון ועלול להזיק לנו, אנחנו נשלם את המחיר.

האם היו מאפשרים לכרורג לנקוט בפרוצדורה שגוייה המזיקה למנותח. לא. מייד היו מפסיקים אותו.

אינני רופא, אך ממה שאני מבין, פרופ' פינקלשטיין מציב סימן שאלה גדול על האופן שבו מטפלים בחלק ניכבד מבעלי תסמונת OSA. אם אכן מטפלים לא נכון, זה חמור ועל מי שמבקר את השיטה הנהוגה ומאמין בנכונות טעוניו, להעלות את הנושא לדיון יסודי ברשות המוסמכת !!!

זוהי חובתו כרופא !!!
למעלה

n/a
deleted

1340 הודעות

נכתב ב - 05/16/2008 :  21:53:00  Show Profile

שלום
אני רוצה לברך את פרופסור פינקלשטיין על שבחר היום להגיב כאן בפורום.
שמו של פרופסור פינקלשטיין מוכר לרבים כמומחה בתחומו ובטוחני
שנוכחותו בפורום מוסיפה רבות להעלאת הרמה המקצועית והאמינות.
אני מקווה שפרופסור פינקלשטיין יוסיף ויכבד את הפורום בהשתתפותו
גם בעתיד.

שבת שלום
למעלה

avilavie
חבר חדש מהשקית

28 הודעות

נכתב ב - 05/17/2008 :  15:32:22  Show Profile

למרות שנאמרו בשירשור זה דברים שהתפרשו כפגיעה חריגה בדעותיהם של חבר זה או אחר, דעתי היא שהמחיר הינו כדאי היות שבסיכומו של דבר "מעז יצא מתוק" היות שאנחנו חברי הפורום הסובלים מהבעיה השכלנו והרחבנו את ידיעתינו בתחום בעיות הנשימה ככלל ובעית השינה בפרט.

לכן אני חושב שכדאי גם לעודד דיונים (קונפליקטיבים) ולעודד אנשים מומחים לתרום כל אחד בתחומו לרווחת חברי הפורום ע"מ שנוכל להגיע לבחירה טובה,נוחה ומסופקת יותר גם לטווח המיידי וגם לטווח הרחוק.

ובבניית ישראל ננוחם

שבוע טוב!

אבי
למעלה

פרופסור יהודה פינקלשטין
חבר חדש מהשקית

31 הודעות

נכתב ב - 05/17/2008 :  23:54:01  Show Profile
quote:

מצטער על הטונים הצורמים שחדרו לדיון.
הויכוח הוא בין רופאי ריאות ופנימאים ובין כירורגים והשאלה היא מי ישלוט בהחלטה הטיפולית.
ראו את הציטוט:

אגב
לכל המתעניינים- אכן אני הנדסאי אלקטרוניקה ,פסיכולוג וסטטיסטיקאי בהכשרתי בתואר ראשון ,את התואר השני קיבלתי ב1982 בחקר השינה ומאז 1977פעלתי במעבדות שינה שונות כטכנאי ומנהל תיפעול ומנהל מרפאות סיפפ.
זכיתי ב1982 להתקין את הסיפפ הראשון בארץ בטכניון בחיפה ולראות את ההתפתחויות האדירות שחלו בתחום.
הייתי שותף בהרבה מאמרים רפואיים בתחום והשתתפתי בהרבה כנסים מדעיים .
פגשתי אלפי מטופלים אך אף פעם לא טענתי שאני רופא.ההיפך- בכל שאלה רפואית הפניתי לרופאים .לפעמים גם לימדתי את הרופאים את נושא בדיקות השינה והטיפול בסיפפ.
סיפפ הוא תחום קלסי של טיפול משולב - טכני רפואי ופסיכולוגי (בתהליך ההסתגלות) ותמיד מעורב רופא בהחלטות לגבי הפציינטים שמגיעים אלי.
ההמלצות בפורום נובעות מידע אישי שהצטבר ברבות הימים ומדעות אישיות שהתגבשו אצלי כאזרח .
אכן אני מתפרנס בתחום אך אני לא היחיד - גם רופאים לא עובדים בחינם.
אני לא חושב שאני מפנה אנשים לאס אל פי בפורום- תקנו אותי אם טעיתי.

ולסיכום - אין לי כוונה לפגוע באף אחד ,סך הכל הבעתי דעה אישית בלי לזלזל במכונאי טוב ,או במכון בדיקה משוכלל ,או בנהג מעולה שמרגיש את החריקות במכונית לפני שנשבר משהו ,או במהנדס רכב שמכיר את התיאוריות ואפילו לא במוכר מכוניות ישנות שצבר נסיון רב ויכול ללמד כמה מוסכניקים ....
שבת שלום

שלום רב,
אני בטוח שמר יעקב זומר הינו מומחה בהתאמת מכשירי CPAP ובכיוונם. אך הפונים אליו צריכים לדעת שזו מומחיותו ולא אחרת. אין הכשרתו טובה ככל שתהיה כדי לאפשר לו המלצות על טיפול. CPAP הוא טיפול רפואי לכל דבר והמלצה על טיפול רפואי יכולה להינתן רק ע"י רופא.כמדומני שהדבר לא ברור לפונים ולמר זומר ואני מקווה שהדבר מעתה יהיה ברור.
הויכוח דרך אגב איננו כלל בין "רופאי ריאות ופנימאים" ו"כירורגים" מאחר ורופא אף, אוזן וגרון הוא מומחה לדרכי הנשימה העליונות ובעל הכשרה ייחודית בתחום זה. בין היתר הוא גם כירורג. הויכוח הוא בין אלו שכלל אינם יכולים לבדוק את הפציינט ולכן הם "ממליצים" רק על טיפול מסויים וללא קשר לפציינט האינדיווידואלי ובעייתו, לבין מי שיכול לבדוק, לראות את התמונה במלואה ולהציע לפציינט את הטיפולים היכולים להתאים לו אידיווידואלית ע"מ שיבחר את המתאים לו ביותר. רופא ריאות, פנימאי ונוירולוג יכול לבצע בדיקת שינה אך אין לו כלים להציע טיפול. אני חוזר ואומר שהגורמים לנחירה והפרעות נשימה בשינה גוונים ביותר ורק רופא אף, אוזן וגרון יכול לאבחנם. לדוגמא נוספת, בבסיס הלשון יכול לגדול שקד לשוני ולחסום את דרכי הנשימה ויכולים להופיע שם גם גידולים כולל ממאירים. רק רופא אף, אוזן וגרון יכול לאבחן ולהציע טיפול מתאים שיכול גם למנוע אסון. השאר תמיד ימליצו על CPAP, האם הדבר נכון וצודק? מדובר בבריאות הציבור וחיי אדם.
בברכה
פרופ' יהודה פינקלשטין

פרופסור יהודה פינקלשטין
למעלה

פרופסור יהודה פינקלשטין
חבר חדש מהשקית

31 הודעות

נכתב ב - 05/18/2008 :  00:00:38  Show Profile
quote:
Originally posted by מנחם

סליחה. העיניין כאן הוא הרבה יותר מויכוח אקדמי בין רופאים מלומדים משטחים שונים. נא לא לשכוח שאנחנו הפציינטים נימצאים פה במרכז ואם הטיפול בנו איננו נכון ועלול להזיק לנו, אנחנו נשלם את המחיר.

האם היו מאפשרים לכרורג לנקוט בפרוצדורה שגוייה המזיקה למנותח. לא. מייד היו מפסיקים אותו.

אינני רופא, אך ממה שאני מבין, פרופ' פינקלשטיין מציב סימן שאלה גדול על האופן שבו מטפלים בחלק ניכבד מבעלי תסמונת OSA. אם אכן מטפלים לא נכון, זה חמור ועל מי שמבקר את השיטה הנהוגה ומאמין בנכונות טעוניו, להעלות את הנושא לדיון יסודי ברשות המוסמכת !!!

זוהי חובתו כרופא !!!

שלום רב,
אכן עוול לפציינטים נגרם לא רק במעבדות השינה אלא גם ע"י רופאי אף, אוזן וגרון מסויימים המציעים טיפולים שאין בהם ממש ואף יכולים להזיק. אך אין כיום רשות מוסמכת שניתן להעלות בפניה את הבעיות הללו ו"לעשות סדר" בנושא.
הזמן עושה את שלו וכך לדוגמא טיפולים כושלים רבים כגון הלייזר שקדם לטיפול כושל אחר כגון גלי הרדיו נעלם כאשר השאיר אחריו שובל של פציינטים חרוכים. גם הטיפול בגלי רדיו יעלם וגם מעמד מעבדות השינה בסופו של דבר יצטמצם לממדיו ותפקידו הנכונים. בינתיים למרבית הצער יש מי שמשלם מחיר.
אני רק משתדל בכל מעמד וכולל בפורום זה להבהיר את הדברים הגיונית. מי שעיניו בראשו אני מניח יתעורר למקרא דברי ויראה נכוחה את המצב לאשורו.
בברכת בריאות לכולם.
פרופ' יהודה פינקלשטין

פרופסור יהודה פינקלשטין
למעלה

פרופסור יהודה פינקלשטין
חבר חדש מהשקית

31 הודעות

נכתב ב - 05/18/2008 :  00:02:38  Show Profile
quote:
Originally posted by rubin37

שלום
אני רוצה לברך את פרופסור פינקלשטיין על שבחר היום להגיב כאן בפורום.
שמו של פרופסור פינקלשטיין מוכר לרבים כמומחה בתחומו ובטוחני
שנוכחותו בפורום מוסיפה רבות להעלאת הרמה המקצועית והאמינות.
אני מקווה שפרופסור פינקלשטיין יוסיף ויכבד את הפורום בהשתתפותו
גם בעתיד.

שבת שלום

שלום רב,
תודה על הדברים החמים ומובן שאשמח לתרום לפורום בכלל ולפציינטים בפרט.
בברכה
פרופ' יהודה פינקלשטין

פרופסור יהודה פינקלשטין
למעלה
דף: מתוך 4 נושא קודם נושא נושא הבא  
דף קודם | דף הבא
 נושא חדש  נושא נעול
 הדפסה
קפיצה אל:
פורום פורטן ישראל בחזרה למעלה
הדף נוצר ב 0.39 שניות.