סיפאפ פורום ישראל - שנתיים שימוש עם יובש מטורף בגרון
דף הבית | פרופיל | הרשמה | נושאים פעילים | חברים | חיפוש | שאלות ותשובות
שם משתמש:
סיסמא:
שמור סיסמא
 כל הפורומים
 רפואה
 פורום משתמשי מכשירי CPAP
 שנתיים שימוש עם יובש מטורף בגרון
 נושא חדש  תגובה לנושא
 הדפסה
מחבר נושא קודם נושא נושא הבא  

yemima
חבר חדש מהשקית

12 הודעות

נכתב ב - 04/05/2020 :  16:32:57  Show Profile  תגובה עם ציטוט
בס"ד

האם הסיבה היא דליפה של אוויר מהמסכה או שנחוץ לי תוסף לחות למכשיר? כמו כן, מה עושים עם הפסקת חשמל? אני לא מסוגלת לישון בלי המכשיר תודה. אני מגיעה ללחץ של 10 ואז מתעוררת.

dan bar-or
חבר פחות חדש

Israel
423 הודעות

נכתב ב - 04/06/2020 :  08:59:20  Show Profile  Reply with Quote
שלום ימימה, נושא היובש עלה כאן לא מעט פעמים ואם תחפשי אני בטוח שתמצאי עשרות שאלות ותשובות בעניין הזה. יובש מתחלק לרוב לשניים, יובש בחלל הפה (בלשון) ויובש בגרון, לרוב יובש בחלל הפה הינו תוצאה ישירה של דליפות אוויר מהמסיכה כתוצאה מחוסר הידוק של המסיכה לפנים (מסיכה רפויה ודולפת) או לחילופין מסיכה שאינה מתאימה במידותיה למשתמש. לרוב נתעורר לאחר כמה שעות שינה עם לחץ אוויר גבוהה במכשיר. מכשיר כמו שלך לרוב יפרש את הדליפה כרצון של המשתמש לתוספת אוויר ואז יעלה את הלחץ באופן לא מבוקר מה שיגרום לך לפתוח את הפה כתוצאה מעודף אוויר ואז התוצאה תהיה התעוררות עם יובש בפה. בזמן שינה במצב רגיל ללא הפסקות נשימה בשינה אנו אמורים לנשום עם פה סגור אך ורק דרך האף, שהרי בלוטות הרוק אינן פעילות בזמן שינה ואם ננשום דרך הפה נחוש ביובש כאשר נתעורר. לכן ראשית וודאי שהמסיכה מונחת על פנייך באופן כזה שיהיה לך נוח וכמובן הדוקה מספיק וללא דליפות מהצדדים. (בחלק מהמכשירים יש מצב בתפריט שנקרא test mask כך למעשה ניתן לחבוש את המסיכה ולוודא שאיה דולפת). את מתארת מצב שבו את מתעוררת ורואה את המכשיר בלחץ 10 ס"מ (אינני יודע מה טווח הלחצים אשר כוון במכשיר שלך) אני חושש שמדובר בבעית דליפת אוויר. אם את מעוניינת את יכולה להגיע אלי ובעזרת תוכנת מחשב מתאימה אוכל לבדוק את הלילות האחרונים במכשיר ולחפש את הבעיה (המכשיר שלך למעשה אוגר בתוכו נתונים בהם ניתן לצפות בעזרת תוכנה מתאימה) יחד עם זאת במידה וניפגש אוכל גם לומר לך עד כמה המסיכה שלך תקינה או מתאימה לך או האם את משתמשת בה נכון.
מצב של יובש בגרון (לא בחלל הפה) לרוב נדיר בקרב משתמשי cpap ונוצר כתוצאה מאוויר קר ויבש אשר נכנס בלחץ לדרכי הנשימה מה שבהחלט גורם ליובש בגרון ומעת לעת אפילו לדימום מהאף, במצב כזה אין קשר למסיכה (לרוב בפריקת הנתונים מהמכשיר לא ניראה דליפות חריגות) ויחד עם זאת לעתים בעונת החורף המכשיר יגרום גם לצינון קל לאחר השימוש.
ולשאלתך, במצב כזה של יובש בגרון (לא בחלל הפה) בהחלט מעשיר לחות מחומם יעזור במניעת היובש בגרון, מעשיר לחות מחומם מתחבר באופן מובנה למכשיר שלך ולמעשה ע"י חימום ואידוי של מים עשוי למנוע את היובש בגרון (אני מציע לך לא לרכוש מיד, לנסות כמה לילות ואז לרכוש). לפעמים ע"י הפחתת הלחץ העליון במכשיר אפשר להתגבר על הרגשת היובש בגרון, זה לא תמיד עוזר אבל אפשר לנסות כמוצא אחרון לפני רכישת מעשיר לחות. אני באופן אישי לא אוהב מעשירי לחות ומעדיף שלא להשתמש בהם. לפעמים הרגשת החום ולהיות עלולה להיות בלתי נסבלת בעיקר בקיץ, לפעמים לא שמים לב ובטעות עלולים לחדור מים מהמיכל למכשיר וזה גורם לתקלה חמורה.
לכן שקלי היטב את צעדיך ואבחני את הבעיה היטב.
בעניין הפסקות חשמל, כמה כאלה כבר יש ?! היכן את גרה ? אני גר ברמת גן ומשתמש ב cpap המון שנים, אני לא זוכר מתי הייתה כאן הפסקת חשמל ...
אם את בכל זאת רוצה להיות בטוחה את יכולה (בימים רגילים) לרכוש בחנות לציוד משרדי "אל פסק" משרדי למחשב מדובר במעין מצבר קטן אשר נמצא מתחת למיטה ומחובר בצד אחד למכשיר ובצד שני לחשמל ובכל פעם שיש הפסקת חשמל מיד נכנס לפעולה ומספק חשמל למכשיר בלי שאת מרגישה ולמעשה ממשיכה לישון כרגיל . לעתים בחלק מהמכשירים הללו יש ציפצוף אותו צריך לבטל טרם השימוש שלא יעיר אותך בזמן הפסקת חשמל. המחיר של המוצר הזה לא אמור להיות יקר ויכול להסתכם בכמה מאות שקלים בלבד.
ולסיום, אני מאד מקווה שעזרתי, אני מאחל לך בריאות טובה ובמידה ויש לך שאלות נוספות אל תהססי להתקשר אלי , מספר הטלפון שלי מופיע בחתימה שלי מטה , אשמח מאד לשוחח ולסייע בעת הצורך.

דן בר-אור, יועץ סיפאפ מקצועי. טל: 052-2828484
למעלה

yemima
חבר חדש מהשקית

12 הודעות

נכתב ב - 04/06/2020 :  17:08:13  Show Profile  Reply with Quote
תודה דן על התשובה המפורטת. אלמד אותה היטב בע"ה.
למעלה

yemima
חבר חדש מהשקית

12 הודעות

נכתב ב - 04/06/2020 :  17:11:42  Show Profile  Reply with Quote
קראתי שהקורונה 'אוהב' גרון יבש :-(
למעלה
  נושא קודם נושא נושא הבא  
 נושא חדש  תגובה לנושא
 הדפסה
קפיצה אל:
סיפאפ פורום ישראל בחזרה למעלה