סיפאפ פורום ישראל - עברו חמש שנים
דף הבית | פרופיל | הרשמה | נושאים פעילים | חברים | חיפוש | שאלות ותשובות
שם משתמש:
סיסמא:
שמור סיסמא
 כל הפורומים
 רפואה
 פורום משתמשי מכשירי CPAP
 עברו חמש שנים
 נושא חדש  תגובה לנושא
 הדפסה
מחבר נושא קודם נושא נושא הבא  

nahum
חבר חדש מהשקית

1 הודעות

נכתב ב - 01/18/2021 :  09:29:59  Show Profile  תגובה עם ציטוט
עברו חמש שנים ואני רשאי לרכוש מכשיר חדש. יש לי רסמד (הדגם הישן s9). אם הוא עובד/תקין האם בכ"ז ממליצים לרכוש חדש... שיהיה? האם ללכת שוב על רסמד המעודכן יותר או ממליצים על אחר? אני בכללית...ובמושלם האם ההחזר הוא מלא? (גילוי נאות אני לא ישן עם המסיכה והמכשיר יותר משעתיים בלילה... חמש שנים ועדיין לא מסוגל מעבר לכך)

dan bar-or
חבר פחות חדש

Israel
423 הודעות

נכתב ב - 01/18/2021 :  21:31:20  Show Profile  Reply with Quote
שלום רב וברוך הבא, ראשית, המכשיר שלך הוא מכשיר מצויין. העניין הוא שלא ציינת את דגם המכשיר, לפני חמש שנים ה s9 שווק בכמה גרסאות, חלקן בלחץ קבוע למעשה היו אז מכשירים אשר סיפקו למשתמש לחץ חיובי אחיד לאורך הלילה בהסתמך על טטרציית לחצים אשר בוצעה ע"י סוכן המכירות לאחר בדיקת השינה, ולפעמים לא באופן מדויק מספיק מה שהקשה מאד על המשתמש ואף השפיע לעתים לרעה על השימוש ותוצאותיו. היה נהוג אז לספק לנבדק מכשיר cpap אוטומטי למספר לילות ולאחר שינה משך מספר לילות עם המכשיר האוטומטי חובר המכשיר למחשב ואז לפי לחץ האוויר הממוצע כוון המכשיר ללחץ קבוע לפי הלחץ הממוצע במכשיר האוטומטי. פעם זה היה נהוג עקב פערי מחיר משמעותיים בין המכשירים האוטומטיים לבין המכשירים בלחץ הקבוע. לכן חשוב מאד שתציין כאן מהו הדגם המדויק של המכשיר אשר ברשותך. דגם המכשיר מצויין מתחת לכפתור ההפעלה במכשיר, צריך להיות כתוב שם "escape" / " escape auto" / "auto"/ השניים הראשונים מכשירים אוטומטיים והאחרון הינו מכשיר בלחץ קבוע. ציין בבקשה איזה מהם ברשותך.
במידה ויש לך מכשיר אוטומטי אני לא בטוח שהייתי ממהר לרכוש חדש. במידה ולא בהחלט הייתי ממליץ לך לרכוש מכשיר חדש. מעבר לכך לא ציינת באיזו מסיכה אתה משתמש, גם זה נתון חשוב שהרי בכל השנים האלה יצאו דגמים חדשים ונוחים יותר משנה לשנה.
אתה מציין כאן שקשה לך לישון עם המכשיר ולכן כדאי שתעבור התאמה חוזרת ולצידה כיוון לחצים נכון גם אם מדובר במכשיר אוטומטי. נסה לציין כאן מה מפריע לך כאשר אתה משתמש במכשיר? מה אתה מרגיש לאחר אותן שעתיים ? האם לחץ האוויר חזק/חלש מידי ? האם המסיכה לא נוחה לך ? ספק עוד פרטים בבקשה כדי שנוכל לסייע לך.
בעניין רכישת מכשיר חדש זה כבר אינדיבידואלי ויהיה קשה ולא אחראי להמליץ לך כאן איזה דגם לרכוש. בכל מקרה עצתי לך לאור הניסיון שלך אל תרכוש מכשיר עד שלא תנסה אותו למשך כמה לילות ותוודא שאתה מסתדר איתו והוא אכן מועיל לך ומשרת את המטרה לשמה אתה רוכש אותו. נהוג להתנסות במכשיר משך מספר לילות טרם הרכישה ולוודא ע"י צפייה בנתונים ע"ג המחשב שאכן הכל עובד כמו שצריך. בשורה התחתונה אתה צריך להיות שבע רצון ורק אז לרכוש את המכשיר.
בעניין ההחזרים מקופת החולים, קופת החולים שלך (קופת חולים כללית) היא האחרונה אשר עדיין מאפשרת רכישה חופשית מכל ספק שתרצה ובהצגת חשבונית רכישה מקבלים החזר כספי אחת לחמש שנים. ההחזר מחושב לפי סכום החשבונית (מקסימום ולא יותר מ 4338 ש"ח מהכללית ומהמושלם יחד). למעשה 2363 ש"ח מהכללית ועוד 1975 ש"ח מהמושלם.
יש לך גם אפשרות לרכוש אביזרים מתכלים נלווים למכשיר אחת לשנה ובהצגת חשבונית לקופת החולים לקבל החזר שלא יעלה על 1667 ש"ח אחת לשנה.
לסיום, אני מקווה שעזרתי לך, במידה ויש לך שאלות נוספות תרגיש חופשי להתקשר אלי, מספר הטלפון שלי מופיע בחתימה שלי מטה.
בינתיים, ברוך הבא ותמשיך לעדכן.
דן בר-אור.

דן בר-אור, יועץ סיפאפ מקצועי. טל: 052-2828484
למעלה
  נושא קודם נושא נושא הבא  
 נושא חדש  תגובה לנושא
 הדפסה
קפיצה אל:
סיפאפ פורום ישראל בחזרה למעלה
הדף נוצר ב 0.02 שניות.